Arsa Yatırımcısı Rotasını Komşuya Çevirdi!

İstanbul’da arsa azalınca yatırımcılar yönünü komşu illere çevirdi. İşte yatırımcısına yüksek kazanç vaat eden o iller

12 Ekim 2015
Arsa Yatırımcısı Rotasını Komşuya Çevirdi!

İstanbul’da arsa azalınca yatırımcılar yönünü komşu illere çevirdi. İşte yatırımcısına yüksek kazanç vaat eden o iller…

Emlak İstasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Birol Polat, yatırımcıların seçim hesapları yapılırken olası senaryolara karşın yatırımcılar da yönlerini belirlemeye çalışıyor riskli yatırımlar yerine riski az olması ve orta vadede daha çok kazandırması nedeniyle Arsa yatırımı gibi daha güvenilir yatırımlara yöneldiğini söyledi.

birol polat

ARSADA TALEP PATLAMASI
Polat, ‘’Bu ivme önümüzdeki günlerde daha çok artacaktır. Net bir rakam vermek için henüz erken ama Türkiye’nin dört bir yanından aldığımız bilgilere göre seçimin yaklaşması olmasına karşın arsa taleplerinde adeta bir patlama var’’ dedi.

YATIRIMCININ YENİ GÖZDESİ KOCAELİ
Polat, İstanbul gibi büyük metropoller de arsaların azalması nedeniyle yatırımcıların Kocaeli, Tekirdağ gibi komşu illere yöneldiğine dikkat çekerek ‘’Sadece Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde seçimden beri en az 100 kişinin arsa alım satımı için tapuya başvurduğunu biliyoruz. İstanbul’un Kocaeli’ne doğru gelişmesinden bu ilimize büyük ilgi var’’ diye konuştu.

10 – 100 BİN LİRA ARASI ARSALARA RAĞBET FAZLA
Türk halkının toprağa yatırımı geleneksel olarak sevdiğini belirten Polat, ‘’Çünkü toprak yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor. Birçok zenginimizin yükselişinin temelinde de toprağa dayalı başarılı yatırımlar vardır. Özellikle 10 ile 100 bin arasındaki değerdeki arsalara yönelimin artacağını görüyoruz. Yatırımcılar aldıkları arsanın mutlaka tapusu olmasına da dikkat etmeli. Ekonomide yakalanan istikrar Türkiye’nin krize girmesini engelliyor. Ekonomideki sağlam yapı nedeniyle seçimden sonra da yatırımlarda bir azalma olmadı. Sadece Yatırımcı daha güvenilir yatırımlara yöneliyor’’ dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.