Arsası Üzerinden Geçen Yolu Trafiğe Kapattı

19 Şubat 2016
PAYLAŞ
Arsası Üzerinden Geçen Yolu Trafiğe Kapattı

Tokat'ta bir vatandaş kendisine ait arsasının üzerine yol yapıldığını iddia ederek yolu trafiğe kapattı...

2006 yılında Tokat-Niksar karayolu üzerinden TOKİ’ye bağlanan yol köprü yapılarak hizmete sunulmuştu. Fuat Tosun, yolun Dedeli köyü sınırları içerisinde 3 dönümlük arazisinin üzerinden geçtiğini ileri sürerek, tapu kadastroya arazi tespiti yaptırdı. Yolun arazisi üzerinde olduğunu tespit ettiren Tosun, yola toprak dökerek trafiğe kapattı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Fuat Tosun, "Burası bizim tapulu yerimiz. Biz bunu korumak durumundayız. 3 dönüme yakın bir arazimiz vardı burada. Bizlere tapuda sıkıntı olduğunu söylediler. Biz de sıkıntı olduğunu söyledik, çözün dedik. Ama yetkililer bir çare bulamadı. Biz de yasal hakkımızı kullanmak durumunda kaldık ve yolu trafiğe kapattık." dedi.

Belediye yetkilileri ise söz konusu bölgede tapu kadastro ölçülerinde kayma nedeni ile böyle bir sıkıntı yaşandığını ifade etti. Trafiğe kapatılan yol için Tokat Belediyesi zabıta ekipleri önlem olarak trafik yön levhası taktı. Trafik akışı ise ÇEDAŞ tarafında bulunan bağlantı yolu üzerinden sağlanıyor.


"Arsası Üzerinden Geçen Yolu Trafiğe Kapattı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap