Artaş Grubu Yılda 30 Milyon Kişiyi Ağırlıyor

Artaş Grubu, bünyesinde bulunan ArenaPark, ArmoniPark ve Kayseri Park AVM'lerinde yılda 30 milyon kişiyi ağırlıyor.

25 May 2015
Artaş Grubu Yılda 30 Milyon Kişiyi Ağırlıyor

Artaş Grubu, bünyesinde bulunan ARenapark, ArmoniPark ve Kayseri Park AVM'lerinde yılda 30 milyon kişiyi ağırlıyor.

Avrupa Konutları ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Artaş Grubu’nin sahibi olduğu ARenapark, ArmoniPark ve Kayseri Park’ta ayda 2 buçuk milyon, yılda ise 30 milyon kişiyi ağırlıyor. Artaş Grubu üç AVM'de yılda 30 milyon kişiyi ağırlıyor.

Artaş Grubu Yılda 30 Milyon Kişiyi Ağırlıyor

İnşaat sektörünün en önemli şirketlerinden biri olan ve Avrupa Konutları markasının yaratıcısı Artaş Grubu, turizm ve perakende sektöründe de emin adımlarla ilerliyor. Perakende sektöründe ARenapark, ArmoniPark ve Kayseri Park'ın tamamına sahip olan grup, Türkiye'nin ilk AVM'lerinden Carousel'in yaklaşık üçte bir hissesini de elinde bulunduruyor.

Artaş Grubu, Vadi İstanbul’daki AVM’nin De Ortağı

Artaş Grubu, Vadi İstanbul'da yer alan Vadi İstanbul AVM'nin de ortakları arasında yer alıyor. Grubun perakende sektöründeki çalışmalarını anlatmak ve hedeflerini paylaşmak amacıyla bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Küçükçekmece Atakent'te bulunan ARenapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya grubun AVM'ler Koordinatörü ve ARenapark Genel Müdürü Muhsin Erkoç, Kayseri Park Genel Müdürü Taner Aydın ve ArmoniPark Genel Müdürü Emir Genç katıldı.

‘Başarı Perakende Sektöründe De Sürüyor’

Artaş Grubu'nun markalı konut sektöründe yakaladığı başarıyı perakende alanında da devam ettirdiğini belirten AVM'ler Koordinatörü ve ARenapark Genel Müdürü Muhsin Erkoç, "Grup şirketlerinden Artaş İnşaat'ın hayata geçirdiği tüm konut projelerinde toplamda 100'ün üzerinde mağazamız var. Kendimize ait üç ve ortağı olduğumuz iki AVM'yi daha hesaba kattığımızda grup olarak perakende sektöründe yaklaşık 200 bin metrekare kiralanabilir alana sahibiz. Önümüzdeki beş yıl içinde bu rakamı 350 bin metrekareye çıkarmayı planlıyoruz" dedi.

‘İlkleri Başardık’

Bu yıl Kayseri Park'ın dokuzuncu, ArmoniPark'ın yedinci ve ARenapark'ın ise dördüncü yılını kutladıklarını belirten Artaş Grubu AVM'ler Koordinatörü Erkoç, "Bu üç AVM de bulundukları lokasyonda birer ilk. Bu nedenle hem bulundukları bölgenin, hem de sektörün gelişmesine önemli katkı sağladılar" diye konuştu. Bu üç AVM'de ayda yaklaşık 2.5 milyon kişiye hizmet verdiklerini söyleyen Erkoç, "Kayseri Park'ın aylık ziyaretçi sayısı 650 bin, ArmoniPark'ın 1 milyon, ARenapark'ın ise 800 bin. Yılda ortalama 30 milyon kişi bizim alışveriş merkezlerimize geliyor, alışverişini yapıp keyifli zamanlar geçiriyor" açıklamasında bulundu. Genel müdürlüğünü yaptığı ARenapark'ın yapısı ve ziyaretçi profili hakkında bilgi veren Muhsin Erkoç şunları söyledi: "40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan ARenapark yüzde 100 doluluk oranı ile çalışıyor. ARenapark'tan genelde 40 yaş altı, eğitimli, karı-koca çalışan, çocuğu olan ve onları özel okulda okutan kişiler alışveriş yapıyor. Bu kitle iyi kazanan ve iyi harcayan, marka ve AVM algısı yüksek kişilerden oluşuyor."

Orta Anadolu'nun ve Kayseri'nin ilk AVM'si olan Artaş Grubu'na ait Kayseri Park'ı anlatan Kayseri Park Genel Müdürü Taner Aydın ise şöyle devam etti: "Kayseri Park'ın ziyaretçi profili Türkiye ortalamasının oldukça üstünde. Kayseri Park'ta en büyük mağazalarımız Cinemaximum, Bimeks ve Migros. Kayseri Park'ın lokasyonu ve marka karması çok iyi. 27 bin metrekare kiralanabilir alanı var. Kiralanabilir alanda kişi başına düşen alışveriş miktarı yüzdesi Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde. Kayseri Park, yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet veriyor." Sefaköy'de bulunan Outlet konseptli Alışveriş Merkezi ArmoniPark'ın uygun fiyatlı ürünleriyle Türkiye'nin en yoğun AVM'si olduğunu belirten ArmoniPark Genel Müdürü Emir Genç ise, "Çok işlek bir cadde üzerinde yer alan ArmoniPark birçok noktaya yürüme mesafesinde. Bu nedenle ziyaretçi sayısı çok yüksek. 25 bin metrekarelik kiralanabilir alana ve 95 mağazaya sahip olan merkez yüzde 100 doluluk oranına sahip" diye konuştu.

Kiracılarımıza Destek Oluyoruz

Dövizdeki yükseliş nedeniyle bugünlerde çok konuşulan Kiralama konusuna da değinen Artaş Grubu AVM'ler Koordinatörü ve ARenapark Genel Müdürü Muhsin Erkoç, "Kiralamalarımızı ARenapark'ta TL, Kayseri Park'ta Euro, ArmoniPark'ta ise hem TL hem Euro üzerinden yapıyoruz. Ancak şunu açıkça söylemek isterim döviz kurundaki artıştan etkilenmemeleri için biz kiracılarımıza her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Bu nedenle şuana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadık" açıklamasında bulundu.

-
Artaş Grubu Yılda 30 Milyon Kişiyi Ağırlıyor
-

‘Yaşam Merkeziyiz’

AVM'leri sadece alışveriş yapılan bir Ticari alan olarak görmediklerini, bulundukları bölgenin yaşam merkezi olarak da konumlandırdıklarını söyleyen Erkoç, "Bu nedenle merkezlerimizde yıl boyunca pek çok etkinlik düzenliyoruz. Bunlardan bir tanesi Halk Eğitim Kursu. ARenapark ve Armoni Park'ta devam eden Halk Eğitim Kursu'nda 20'den fazla ders veriliyor. Hatta sezon sonunda kursta yapılanlar AVM içerisinde sergilenecek. Gelen ziyaretçiler bugüne kadar yapılan ürünleri görebilecek" şeklinde konuştu. Geçen yıl nisan ayından buyana ARenapark'ın bahçesinde kurulan organik pazar hakkında da bilgi veren Artaş Grubu AVM'ler Koordinatörü Erkoç, "Organik pazarın yerini Küçükçekmece Belediyesi'ne tahsis ettik. Belediyenin bir pazarı olarak hizmet veriyor. Sağlıklı yaşam konseptini benimseyenler pazara büyük ilgi gösteriyor" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Halk GYO'dan yılın ilk 6 ayında 35.5 milyon TL'lik kâr

Halk GYO'dan yılın ilk 6 ayında 35.5 milyon TL'lik kâr

Halk GYO firması, 2020 yılının ilk yarısına dair rakamlarını paylaştı.

11 August 2020


Artaş İnşaat'ın 'Avrupa Konutları' projelerine büyük ilgi

Artaş İnşaat'ın 'Avrupa Konutları' projelerine büyük ilgi

Konut satışlarının canlandığı dönemde Artaş İnşaat'ın projeleri de yoğun ilgi gördü.

03 August 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum