Artvin Yusufeli'nde 3 bin 200 konut üretiliyor

Bakanlığın Artvin'deki konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

01 February 2021
Artvin Yusufeli'nde 3 bin 200 konut üretiliyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Artvin'in Yusufeli ilçesinde inşası süren Yusufeli Barajı'yla ilgili koordinasyon ve değerlendirme toplantısına katıldı.

AA'nın aktardığı habere göre, toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Yusufeli Barajı'nın Türkiye'nin en yüksek, bildiği kadarıyla dünyanın da üçüncü yüksek barajı olduğunu aktardı.

Artvin'e dördüncü ziyaretini gerçekleştirdiğini belirten Bakan Kurum, "6 ay önce geldiğimiz ziyarette de yaşanan sel sebebiyle vatandaşlarımızla bir, beraber olduk. Ben tekrar selden hayatını kaybeden arkadaşlarımıza, işçi kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm Artvin'imize, Yusufeli'mize tekrar başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.

Yusufeli'nde inşa edilen barajın iklim değişikliği ve etkileri bakımından önemine değinen Bakan Kurum, "Yusufeli Barajı'mız hem sulama hem de su kaynaklarımızı verimli kullanma noktasında çok ciddi katkılar sağlayacaktır ülkemize" diye konuştu.

YUSUFELİ'NDEKİ KONUT ÇALIŞMALARI

Yusufeli ilçesinin iskan konutlarının taşınma sürecini TOKİ aracılığıyla yürütüldüğünü ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bu kapsamda 2 bin 700 konut Yusufeli merkezde, 500 konut da köylerimizde olmak üzere 3 bin 200 konutu inşa ediyoruz. Diğer taraftan, Yusufeli merkezin taşınması ile ortaya çıkacak kamu binalarının, kaymakamlığı, ilçe emniyeti, adliyesi, okulları, camileri, sosyal donatılarıyla yeni Yusufeli'nin inşasını hep birlikte yürütüyoruz. Şu ana kadar 800 konutu tamamladık, hak sahiplerine teslim edecek aşamaya geldik. Dokuzuncu aya kadar da bütün konutları etaplar halinde bitirip vatandaşlarımızı Haziran ayı itibarıyla yeni yerleşim alanına taşıyacak çalışmaları hep birlikte bir koordinasyon, uyum içinde gerçekleştireceğiz. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, Cumhurbaşkanlığı kararı ile iskan edilecek, burada oturmasa dahi vatandaşlarımıza ilişkin kararları aldık" ifadelerini kullandı.

Yürütülen çalışmalarda vatandaşların mağdur edilmediğinin altını çizen Bakan Kurum, "Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek şekliyle ki onlarla görüşerek, onların rızasını alarak gerek taşınma sürecinde gerek yeni yerleşim sürecinde her türlü desteği devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olarak vatandaşımıza vermektedir. Biz de bu hassasiyet çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum