Askeri Kışlalar Yerine Gayrimenkul Projeleri Geliyor

09 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Askeri Kışlalar Yerine Gayrimenkul Projeleri Geliyor
Askeri kışla ve tesisler şehir merkezlerinden taşınıyor. Tesislerin taşınma ve yerleşme maliyetlerinin boşalan araziler üzerinde yapılacak projelerle finanse edilmesi planlanıyor...

Askeri kışla ve tesislerinin şehir dışına taşınmasına yönelik çalışmalara hız verildi. Deniz Çiçek'in haberine göre herhangi 10 askeri tesisin taşınma ve yeni tesislere yerleşme maliyetlerinin 2 milyar TL'yi bulacağı bekleniyor.

Bu maliyetlerin bütçeye etkisinin azaltılması içinde çalışmalar sürüyor. Boşalan askeri arazilerin tamamı piknik alanı olmayacak. Bir kısmında binaların mevcut olduğu askeri araziler yerine gelir getirici ticari yönü öne çıkan projelerin yapılması planlanıyor. Böylece maliyetin sıfırlanması bekleniyor.

Kentsel Dönüşümde Kullanılabilecek
Maliye, Milli Savunma ile Çevre ve Şehircilik bakanlıklarının ortak çalışmasıyla, askeri arazilerin yer tespiti yapılıyor ve şehir merkezinden taşınması planlanan araziler belirlenerek yüzölçümleri alınıyor. Arsaların nasıl değerlendirileceği belli kriterlere göre belirlenecek. Arazilerde bulunan askeri lojmanlar rezerv konut olarak kullanılarak kentsel dönüşüme katılmış hak sahiplerine tahsis edilebilecek.

6 Tesisi Açıklandı
İstanbul'da Hasdal ve Maltepe kışlaları, Ankara’da Kazan’daki Akıncı Hava Üssü, Etimesgut’taki Güvercinlik Kara Havacılık Okulu ile Zırhlı Birlikler, Mamak'taki tesislerde kapatılıyor.

İstanbul'da kapatılan tesisler Çorlu ve Trakya'ya Ankara'daki tesisler ise Polatlı'ya taşınacak. Güvercinlik'teki Havacılık Okulu'nun ise Isparta'ya taşınması planlanıyor."Askeri Kışlalar Yerine Gayrimenkul Projeleri Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap