Askeri Kışlalar Yerine Gayrimenkul Projeleri Geliyor

Askeri kışla ve tesisler şehir merkezlerinden taşınıyor. Tesislerin taşınma ve yerleşme maliyetlerinin boşalan araziler üzerinde yapılacak projelerle finanse edilmesi planlanıyor...

09 Ağustos 2016
Askeri Kışlalar Yerine Gayrimenkul Projeleri Geliyor Askeri kışla ve tesisler şehir merkezlerinden taşınıyor. Tesislerin taşınma ve yerleşme maliyetlerinin boşalan araziler üzerinde yapılacak projelerle finanse edilmesi planlanıyor...

Askeri kışla ve tesislerinin şehir dışına taşınmasına yönelik çalışmalara hız verildi. Deniz Çiçek'in haberine göre herhangi 10 askeri tesisin taşınma ve yeni tesislere yerleşme maliyetlerinin 2 milyar TL'yi bulacağı bekleniyor.

Bu maliyetlerin bütçeye etkisinin azaltılması içinde çalışmalar sürüyor. Boşalan askeri arazilerin tamamı piknik alanı olmayacak. Bir kısmında binaların mevcut olduğu askeri araziler yerine gelir getirici ticari yönü öne çıkan projelerin yapılması planlanıyor. Böylece maliyetin sıfırlanması bekleniyor.

Kentsel Dönüşümde Kullanılabilecek
Maliye, Milli Savunma ile Çevre ve Şehircilik bakanlıklarının ortak çalışmasıyla, askeri arazilerin yer tespiti yapılıyor ve şehir merkezinden taşınması planlanan araziler belirlenerek yüzölçümleri alınıyor. Arsaların nasıl değerlendirileceği belli kriterlere göre belirlenecek. Arazilerde bulunan askeri lojmanlar rezerv konut olarak kullanılarak kentsel dönüşüme katılmış hak sahiplerine tahsis edilebilecek.

6 Tesisi Açıklandı
İstanbul'da Hasdal ve Maltepe kışlaları, Ankara’da Kazan’daki Akıncı Hava Üssü, Etimesgut’taki Güvercinlik Kara Havacılık Okulu ile Zırhlı Birlikler, Mamak'taki tesislerde kapatılıyor.

İstanbul'da kapatılan tesisler Çorlu ve Trakya'ya Ankara'daki tesisler ise Polatlı'ya taşınacak. Güvercinlik'teki Havacılık Okulu'nun ise Isparta'ya taşınması planlanıyor.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sel riski yeşil çatılarla azalacak

Sel riski yeşil çatılarla azalacak

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, yeşil çatılar hakkında yaptığı açıklamada bu uygulam

21 Temmuz 2017


Hazine ve kamu taşınmazlarında kiralama şartları değişti

Hazine ve kamu taşınmazlarında kiralama şartları değişti

Maliye Bakanlığı’nın Devlete ait olan hazine ve kamu taşınmazlarının 49 yıllığına kiralamalarda yapt

21 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat