Astsubay Ömer Halisdemir'in İsmi Marka Oldu

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi tescillendi...

06 Temmuz 2017
Astsubay Ömer Halisdemir'in İsmi Marka Oldu 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi tescillendi...

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi esnasında hayatını kaybeden Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi ailesi tarafından tescillendi. Halisdemir'in eşi Hatice Halisdemir, Türk Patent ve Marka Kurumu'na gerekli işlemler için müracaat etti. Gerçekleştirilen başvurunun ardından eşinin ismini Türk Patent ve Marka Kurumu'na tescillettiren Halisdemir, şehit olan eşinin ismi üzerinden kazanç sağlamaya çalışan kötü niyetli kişilere engel olmak amacıyla böyle bir hamle yaptı.

PROJEYE İSMİ VERİLDİ
Sakarya'da faaliyet gösteren inşaat şirketlerinden biri olan BH Huzur İnşaat'ın son projesinin ismine Şehir Ömer Halisdemir'in ismini vermesi büyük yankı uyandırdı. Projesinin sloganını 'Konforlu bir yaşamın yeni adresi' olarak belirleyip Şehit Ömer Halisdemir'in ismini kullanarak tepki toplayan BH Huzur İnşaat, Hatice Halisdemirin harekete geçmesine neden oldu.

2016 senesinin Kasım ayında firmayı şikayet eden bir dilekçe yazarak Niğde Valiliği'ne müracaat eden Hatice Halisdemir, bununla da yetinmeyerek Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuru gerçekleştirdi. Başvuru sonucunda alınan karar neticesinde Halisdemir'in adı; savunma sanayisinden, medya yayıncılığına; hukuki hizmetlerden, finansal hizmetlere kadar pek çok sektörde tescillendi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.