Ataköy Mega Yat Limanı Projesi Mahkemelik Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ruhsat verilen Ataköy Yat Limanı projesi parsel sorunu yüzünden davalık oldu...

26 Ağustos 2016
Ataköy Mega Yat Limanı Projesi Mahkemelik Oldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ruhsat verilen Ataköy Yat Limanı projesi parsel sorunu yüzünden davalık oldu...

Dati Holding tarafından Ataköy’de hayata geçirilen mega yat limanı projesi için 140 dönüm alan doldurulurken, dolgu alan üzerinde çalışmalar başladı. Bakırköy Belediyesi dolgu alanlarının ruhsatı olmadığı gerekçesiyle proje alanını mühürledi.

Belediye ruhsat başvurusunda bulunan Dati Holding'in başvurusunu da reddetti. Bunun üzerine Dati Holding Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na giderek ruhsat aldı.

Ömer Erbil'in haberine göre parsel numarası bile olmayan dolgu alanı için bakanlık ruhsatı “142 parsel yanı” adı altında düzenledi. Bakırköy Belediyesi de dava açtı.

Bakırköy Belediyesi dava dilekçesinde, "Yapı ruhsatı yetkisinin belediyemizde olması gerekirken, 564 ada 142 parsel yanı diye parseli belli olmayan bir yere iksa, ofis ve işyeri olarak iki ay içinde yetkili idarelerce ruhsatlandırma yapılmaması bahane edilerek yapı ruhsatının tanzim edilmesi hukuka uygun değildir" dedi.

"Parsel yanı" gibi imar literatüründe olmayan bir yöntemle ruhsatın verildiğini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı'nın bu duruma müdahale edeceğini düşündüğünü söyledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.