Ataköy Sahildeki İnşaatların Ruhsatları Geri Verildi

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

14 Ağustos 2014
Ataköy Sahildeki İnşaatların Ruhsatları Geri Verildi

Yaklaşık bir ay öncesinde mahkeme kararı ile ruhsatları iptal olan ve süresiz durdurulan Ataköy sahildeki inşaatların ruhsatları geri verildi.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Ataköy sahilini kapatan rezidans, otel inşaatlarının ruhsatları için verilen yürütmeyi durdurma kararında geri adım atıldı. Şirketlerin itirazı üzerine idare mahkemesi alınan inşaat ruhsatlarını iade etti.

Ataköy sahilini kapatan rezidans, otel inşaatlarının ruhsatları için verilen yürütmeyi durdurma kararında geri adım atıldı. Şirketlerin itirazı üzerine idare mahkemesi Bosphorus otel ve Özyazıcı Inşaat'ın devam eden Yalı Ataköy Projesi için verilen inşaat ruhsatlarını iade etti.

MÜHÜRLER 30 GÜN İÇİNDE SÖKÜLMELİ

Tarihi Baruthane binalarının olduğu 160 parsel hasılat paylaşımı yöntemiyle Çelebican A.Ş'ye verilen ve mahkeme kararı ile başlamadan durdurulan Blumar isimli AVM ve otel-rezidans projesinin ruhsatı iptal edildi. Bakırköy Belediyesi'nin mühürleri 30 gün içinde sökmesi gerekiyor.

NE OLMUŞTU?

Bakırköy Belediyesi, mahkeme tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı doğrultusunda Ataköy sahilindeki inşatları durdurmuştu. Karara göre inşaat süresiz olarak mühürlenmişti.

Görevliler, inşaat alanına giderek mühürleme için içeri girmek istemiş, Belediye görevlilerinin alana girdiği sırada inşaat firması çalışanlarının engellemesiyle karşılaşmıştı. Kısa süren tartışmanın ardından görevliler içeri girip mahkeme emrini asarak inşaatı mühürlemişti.

”HUKUKSUZ BİR UYGULAMA”

Mühürleme işlemi sırasında alana gelen TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu hukuksuz bir uygulama yapıldığını söyleyip, “Bir mahkeme kararı var. Bu kararı yok sayamayız. Mahkeme kararlarını herkes uygulamak zorundadır. Ancak bu mahkeme kararının hükmünde bulunduğumuz arazideki projenin durdurulmasına yönelik bir hüküm bulunmamaktadır. Burada Belediye’ye mahalli baskı uygulayarak projenin yürütmesi durdurulması isteniyor” sözlerine yer vermişti.

Tüm faaliyetlerin durdurulduğu Ataköy sahildeki inşaatların ruhsatları da iptal olmuştu.

Ataköy sahilde devam eden inşaatların tüm ruhsatları Bakırköy Belediyesi tarafından iptal edilmiş, böylelikle Bosphorus otel, Özyazıcı İnşaat’ın devam ettiği Yalı Ataköy Projesi ve Çelebican İnşaat’a ait Blumar Projesi durdurulmuştu. Bu gelişmenin hemen ardından Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da mahkeme kararının proje sahiplerine pazartesi günü tebliğ edildiğini belirterek “Sahildeki inşaat projelerinin durdurulmasını destekliyorum” demişti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.