Ataköy’deki Galleria AVM Yıkılacak mı?

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

20 Ağustos 2015
Ataköy’deki Galleria AVM Yıkılacak mı?

Türkiye'nin ilk alışveriş merkezi olan Ataköy'deki Galleria AVM'nin akıbeti ne olacak? İşte yanıtı...

Dönemin Başbakanı Turgut Özal’ın girişimiyle 1988 yılında hayata geçirilen Türkiye’nin ilk AVM’si Galleria Ataköy’deki İstanbul Turizm Merkezi projesi kapsamında yıkılarak dolgu yapılan alanda semt konseptinde yeniden yapılanacak.

Yatırımı gerçekleştiren Dati Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, yeni projenin en az 6 bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi. Projeyi 5 yıl içinde bitireceklerini belirten Kıran, günlük 100-120 bin ziyaretçi hedeflediklerini söyledi. Kıran “Geçmişte burayı nasıl Regata’dan Ataköy Marina Park’a dönüştürdüysek, İstanbul Turizm Merkezi de insanımızın nefes alacağı, denize kavuşacağı bir yer olacak. Biz İstanbullular’ın yalnız alışveriş için değil zaman geçirmek için de buraya gelecekleri iddiasını taşıyoruz” açıklamasında bulundu.

DEV PROJE 3 FAZDAN MEYDANA GELİYOR

Kıran’ın verdiği bilgilere göre, 500 bin metrekare bir alan üzerine gerçekleştirilen proje, 3 fazdan oluşuyor. Birinci fazda yer alan Mega Yat Limanı inşaatı son hızla sürüyor. Mevcut Ataköy Marina’nın 550 yat kapasitesi ile hizmet verdiğini hatırlatan Kıran, 230 mega yat kapasiteli yeni limana önümüzdeki yaz tekne bağlanır hale geleceğini söyledi. Projenin ikinci fazında alışveriş, kongre, sinema ve performans sanatları merkezleri, spor tesisleri, restoran, cafe, yürüyüş parkurları, yaşam alanı ve otellerin yer alacağını anlatan Kıran “Mevcut 285 odalı Sheraton Oteli hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca JW Marriot ile 500-550 odalı bir otelin yapımı için ön protokol imzaladık” diye konuştu. Galleria’nın da bu bölümde yeniden yapılanacağını anlatan Gökhan Kıran “Galleria’da 180 civarında ticari alanımız var. Bu sayıyı 450-460’a çıkaracağız. Yenisini devreye sokup eskisini devre dışı bırakacağız.

200 DÖNÜM YEŞİL ALAN

İkinci fazda modern görünümlü yeni bir semt alanı kurguluyoruz. Bakırköy’e iç yollarla bağlayacağız” diye konuştu. Kıran "Toplamda 200 bin metrekare yeşil alan yapacağız. Dolgu alanında ise tek parça 45 bin metrekare ormanlık alan olacak" dedi.

1 EKİM 2017'DE AÇILACAK

Star gazetesinde yer alan habere göre; JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş ise 4. nesil AVM’ olarak tanımladığı yeni Galleria’nın emeklilik projesi olacağını belirterek “1 Ekim 2017’de açmayı planlıyoruz” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya konutları 507 bin lira ile 1 milyon 250 bin lira arasında değişen fiyatlarıyla Fuzul ve

25 Eylül 2017


Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Serdivan Belediye Başkanlığı, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde konumlanan toplam 4 arsayı ihale yoluyl

25 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat