Ataşehir'de konut metrekare fiyatları uçuşa geçti

Ataşehir'deki konut metrekare fiyatlarında yükseliş devam ediyor.

25 March 2018
Ataşehir'de konut metrekare fiyatları uçuşa geçti İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan ve son on yılda büyük gelişim kaydeden Ataşehir'de konutların ortalama metrekare fiyatları 4 bin 800 TL'yi geçtiği görüldü. Aynı zamanda bazı yerlerde bu fiyatın bölgesel olarak 7 bin TL'yi aştığı öğrenildi.

Milliyet Gazetesi'nden Duygu Erdoğan'ın haberine göre, özellikle nitelikli ticari yapıların fazlalaşmasıyla beyaz yakalı nüfusun arttığı Ataşehir'de gayrimenkul hareketliliği devam ediyor. Öte yandan ilçede kurulan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin (İFM) gayrimenkul sektörüne de etkisi açık bir şekilde görülüyor.

Ataşehir'in gelişimini yorumlayan TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Özel Projeler Departmanı Değerleme Uzmanı Baran Alphan, ilçenin önemli ulaşım akslarının kesişim noktasında olduğunu hatırlatarak, "Bölgeye olan ulaşım ağırlıklı olarak özel araçlarla sağlanmakta olup ulaşım projelerinin faaliyete geçmesi ile birlikte bu sorunun önüne geçilmesi planlanıyor. Bostancı - Dudullu metro hattı projesinin ve Ümraniye'ye kadar faaliyete geçen Üsküdar - Sancaktepe metro hattı projesinin tamamının faaliyete geçmesi ile birlikte, bölgedeki trafik yoğunluğunun da ciddi ölçüde azalması bekleniyor" ifadelerini kullandı.

BATI ATAŞEHİR İLÇEYE DEĞER KATIYOR

Ataşehir'in yükselişinde birçok etken olmakla birlikte Batı Ataşehir'de gelişen yapılaşma modelinin etkisi büyük oran kaplıyor. Özellikle ilçeye otel, ofis ve AVM gibi önemli yatırımların Batı Ataşehir'de olduğu görülüyor.

Batı Ataşehir'in ilçeye olan etkisini de değerlendiren TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Özel Projeler Departmanı Değerleme Uzmanı Baran Alphan, ilçedeki en nitelikli yapı stokunun Batı Ataşehir'de yer aldığının altını çizerek, " Ağırlıklı konut olmakla birlikte, ticaret ve ofis fonksiyonlarını da bünyesinde barındırıyor. Batı Ataşehir bölgesini D-100 - TEM Bağlantı Yolu'nun doğusunda kalan Doğu Ataşehir bölgesi izliyor. Batı Ataşehir'de olduğu gibi karma kullanımlı yapı stokuna sahip bu bölge de konut ağırlıklı gelişirken, bölge Ataşehir'in ilk düzenli yerleşim yeri niteliğinde" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yabancılara konut satışının yüzde 65'i iki şehirde

Yabancılara konut satışının yüzde 65'i iki şehirde

İstanbul ve Antalya yabancılara konut satışında öne çıkan şehirler oldu.

30 November 2020


Marmaris'te 96 kaçak yapı yıkılacak

Marmaris'te 96 kaçak yapı yıkılacak

Muğla'da kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmaları yoğun şekilde sürüyor.

28 November 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum