AÜ Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Kayıtları 24 Temmuz’da Sona Eriyor

RICS tarafından akredite edilen Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü yüksek lisans ve doktora kayıtları 24 Temmuz'da tamamlanıyor...

21 Temmuz 2016
AÜ Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Kayıtları 24 Temmuz’da Sona Eriyor RICS tarafından akredite edilen Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü yüksek lisans ve doktora kayıtları 24 Temmuz'da tamamlanıyor...

Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Doktora Programları yaz dönemi kayıtları 24 Temmuz’da sona eriyor.

Yüksek lisans programları Lisanslı Değerleme Uzmanları Kraliyet Kurumu (Royal Institution of Chartered Surveyors – RICS) tarafından akredite edildi. Uluslararası akreditasyon RICS üyeliğinin (MRICS) önünü açıyor.

RICS üyeliği Türkiye dahil 180 ülkede başka bir belgeye gerek olmadan lisanslı değerleme uzmanı, gayrimenkul geliştirme uzmanı, gayrimenkul yönetimi uzmanı, imar ve kentsel gelişme uzmanı, gayrimenkul yatırımları ve finansı uzmanı olarak çalışma imkanı sunuyor.

Bu yıl ilk defa lisans programına öğrenci alınak olan bölümde 1. ve 2. öğretim programlarında 40’ar kişi olmak üzere toplam 80 Türk öğrenci ve bunların yüzde 15’i kadar yabancı öğrenci eğitim görecek.

4 yıllık bu bölüme LYS TM 3 puan türü ile girilebilecek. İlk 30 binin içinden gelen öğrencilere ise burs imkanı sunulacak. Lisans programının da RICS akreditasyonu çalışmasına başlanırken, sürecin bir yılda tamamlanması hedefleniyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Van'a Endüstri Meslek Lisesi Geliyor!

Van'a Endüstri Meslek Lisesi Geliyor!

İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı, Van'da Endüstri Meslek Lisesi yapılması işini ihaleye çıkartıyor...

20 Nisan 2017


Türkiye'nin İlk Zooloji ve Doğa Müzesi Gaziantep'te Açılıyor!

Türkiye'nin İlk Zooloji ve Doğa Müzesi Gaziantep'te Açılıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Türkiye'nin ilk Zooloji ve Doğa Müzesi 23 Nisan'd

20 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.