Autopia İçin Mahkemeden Tasfiye Kararı Çıktı

28 Aralık 2015
PAYLAŞ
Autopia İçin Mahkemeden Tasfiye Kararı Çıktı

Türkiye’nin hatta Avrupa’nın ilk otomobil AVM’si için mahkemeden tasfiye kararı çıktı. Autopia mağdurları arasında ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur da yer alıyor…

Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk otomobil konseptli AVM’si olma özelliği taşıyan Autopia projesi için mahkemeden tasfiye kararı çıktı.

Ortaklar mal paylaşımında anlaşamayınca mahkeme önce kayyum ataması yaptı, sorun çözülemeyince tasfiye kararı verdi.

Atanan tasfiye memuru borçları ödeyecek kalan malları ise Keleşoğlu-Gül İnşaat’ın sahipleri arasında bölüşülecek.

Esenyurt’ta inşa edilen 300 milyon dolarlık Autopia projesi toplam 542 mağazadan oluşuyor. Projede yüzde 41 hisse Gül, yüzde 52’si ise Keleşoğlu, yüzde 5 hisse ise Hasyap Gayrimenkul’e ait.

542 mağazalık projede 270 mağaza otomobil galericilerine ve yatırım amaçlı alanlara satılmıştı. 2013’te tamamlanan projede ortaklar paylaşım konusunda anlaşamayınca taraftarlar davalık oldu. Mahkeme ilk önce kayyum ataması yaptı. Kayyum da işi çözemeyince tasfiye kararı aldı.

autopia avm

Karar projeden mağaza satın alanları da etkiledi. İskan ve tapu sorunlarının devam ettiği projede yönetim belirsizliği olduğu için güvenlik ve temizlik gibi alanlarda sorunlar yaşanıyor. Autopia mağdurları arasında ünlü sanatçı Ferdi Tayfur’un yanı sıra sporcu Elvir Baliç de yer alıyor.


"Autopia İçin Mahkemeden Tasfiye Kararı Çıktı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap