AVM'ler 1 Haziran'daki açılışa hazır

Kontrollü açılış sürecinde olan AVM'lerde kapalı dükkanlar da hizmete açılıyor.

30 May 2020
AVM'ler 1 Haziran'daki açılışa hazır Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayının üçüncü haftasından 11 Mayıs'a kadar hizmete kapatılan AVM'lerde 1 Haziran itibariyle sinema ve eğlence alanları dışında kapsamlı açılış yapılıyor. Ayrıca 11 Mayıs'ta açılış kararı almayan bazı AVM'ler de 1 Haziran günü kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Pazartesi gününe hazır olduklarını belirten AVM-DER ve GLA Yönetim A.Ş. Başkanı Tahir Çelik, önlemlerinin güçlü ve en üst düzeyde olduğunu ve ziyaretçiler için evleri kadar güvenli bir ortam hazırladıklarını ifade etti.

TALİMATLARA UYGUN HAREKET EDİLİYOR

AVM'lerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen konularında dikkat ve hassasiyetle hareket ettiklerinden bahseden Tahir Çelik, "Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri ile İçişleri Bakanlığı tarafından, alışveriş merkezleri hakkındaki korona virüs tedbirleri kapsamında, İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nce karara bağlanarak ilgili Valilikler tarafından Alışveriş Merkezlerine tebliğ edilen esasları dikkate alarak hazırlıklarımızı yaptık, tedbirlerde en ufak bir gevşeme ve ihmale mahal vermeden ziyaretçilerimizi bekliyoruz" şeklinde konuştu.

"KLİMA KONUSUNDA YANLIŞ ALGI OLUŞTURULDU"

AVM'ler üzerinde yanlış bir algının oluşturulduğu düşüncesini paylaşan AVM-DER ve GLA Yönetim A.Ş. Başkanı Tahir Çelik, "Özellikle klima konusunda yazılı, görsel ve sosyal medyada maalesef toplumda bir panik havası oluşturuldu. Alışveriş merkezlerinin ortak alanlarında kesinlikle iç ortam havası kullanılmayarak, ortama yüzde 100 taze hava veriyoruz ayrıca havalandırma sistemlerini gece de çalıştırıyoruz. Hazırlık döneminde klima santrallerinin filtrelerinin temizlik ve bakım işlemleri yapıldı ve hatta birçok AVM'de yenilendi. Özetle söylemek gerekirse hassasiyetle ve ciddi sorumluluk bilinci ile çok güçlü tedbirler aldık ziyaretçilerimiz gönül rahatlığı ile alışveriş keyfine kaldıkları yerden devam edebilirler" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum