AVM'ler de Kepenk İndirmeye Başladı

İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddesi'nden sonra AVM'lerdeki markalarda kepenk indirmeye başladı. Markalar kira indirimi isterken, markalara sabırlı olun çağrısı yapılıyor...

09 Eylül 2016
AVM'ler de Kepenk İndirmeye Başladı İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddesi'nden sonra AVM'lerdeki markalarda kepenk indirmeye başladı. Markalar kira indirimi isterken, markalara sabırlı olun çağrısı yapılıyor...

15 Temmuz darbe girişimi ve ardarda gelen terör saldırıları sonrasında İstiklal ve Bağdat Caddesi'nde dükkanlar kapanmaya devam ederken, AVM'deki mağazalarda kepenk indiriyor. Caddelerde gidenin yeri dolmazken, AVM'lerdeki kapanan mağazaların camlarına da afiş ya da siyah perde yerleştiriliyor.

AVM'lerde mağazalar dolar ve Euro olarak alınan yüksek kiralar ve cirodan alınan paylardan dolayı kepenk indiriyor. Ayrıca AVM'lerin ortak kullanım giderleri de mağazaları zorluyor.

KİRA İNDİRİMİ İSTENİYOR
Konuyla ilgili açıklamada yapan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkan Yardımcısı Sinan Öncel, ülkede yaşanan olaylardan dolayı sıkıntılı günlerin yaşandığı bu dönemde markaların büyük çoğunluğunun kira indirimi istediklerini söyledi.

"SABIRLI OLUN"
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü ise markalara sabırlı olmaları çağrısında bulundu. Kurban bayramı, ardından okulların açılması ve yılbaşının gelmesiyle perakende sektörünün canlanacağı bir döneme gittiğini belirten Belgü, mağazaların kapanmalarının doğru olmadığını söyledi.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat