Avrasya Tüneli Bu İlçede Fiyatları Uçuracak

İstanbul Zeytinburnu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Mart 2016
Avrasya Tüneli Bu İlçede Fiyatları Uçuracak

Kentsel dönüşümle yeni bir kimliğe bürünmeye başlayan Zeytinburnu'nda Avrasya Tüneli'nin tamamlanmasıyla ikinci bir fiyat artışı yaşanması bekleniyor...

Eva Gayrimenkul, İstanbul'un eski ilçeleri arasında yer alan Zeytinburnu'nu mercek altına aldı. Bir zamanlar tekstil fabrikalarıyla sanayi merkezi olan Merkezefendi ile Topkapı'yı da içine alan Zeytinburnu, dönüşüm en çok yaşandığı ilçelerden.

Halen sanayi siteleri, atölye ve imalathanelerin yer aldığı ilçenin kentsel dönüşümle beraber merkezi iş alanı olması planlanıyor. Eskiden orta ve orta alt gelire hitap eden bölgede ulaşım olanaklarının artmasıyla orta ve orta-üst gelir seviyesine yönelik projelerde artış yaşanmaya başladı.

DEV ŞEHİR PARKI VE MARMARAY FİYATLARI UÇURDU

Kentsel dönüşümle yapılaşmaya giderek markalı konut projeleriyle yeni bir kimlik kazanmaya başladığını belirten, EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, " Kapanan fabrikaların arazilerinde artık ofis, konut ve alışveriş merkezlerinin yükseliyor. Zeytinburnu'nda emlak piyasasının 2000'li yılların başında birdenbire hareketlenmeye başladığını belirten Yazıcı, Türkiye’nin en büyük parklarından biri olan yaklaşık 150 bin metrekarelik Çırpıcı Şehir Parkı ve Marmaray ulaşım hattı sayesinde, bölgede bulunan gayrimenkullerde değer artışları yaşandığını ifade etti.

YENİ BİR FİYAT ARTIŞI BEKLENİYOR

Bölgede ikinci bir fiyat artışı daha yaşanması bekleniyor. Yazıcı, 2016'da tamamlanması planlanan Avrasya tüp geçidinin de bölgedeki konut fiyatlarını harekete geçiren bir diğer indikatör olduğunu belirterek, proje tamamlandığında konut fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgası olacağını açıkladı.

DENİZE YAKLAŞTIKÇA FİYATLAR ARTIYOR

Bölgedeki fiyatları inceleyen EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, projelerde genelde 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinin yer aldığını ve metrekare fiyatlarının 3 bin 43 TL ile 22 bin 678 TL gibi çok geniş bir aralıkta değiştiğini açıkladı.

Sahil kesimi ile E-5 ve çevresinde ciddi bir fiyat farkı olduğunun altını çizen Yazıcı sahil kısmında fiyatların 6 bin 159 TL ile 22 bin 678 TL, E-5 çevresinde yer alan projelerde ise fiyatların 5 bin 859 TL ile 11 bin 969 TL arasında değiştiğini belirtti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.