• Diğer Haberler
  • Aydın Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı!

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı!

Aydın Bozdoğan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

14 Ekim 2015
Aydın Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı!

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi…

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıya il merkezi ve ilçelerle ilgili yapılması planlanan çalışmalar meclis üyeleri ile birlikte görüşülmek üzere gündeme alındı. Toplantıda Efeler, Didim, Karacasu, Köşk, Kuşadası, Kuyucak ve Söke ilçelerinde yapılması planlanan imar planı değişikliklerinin görüşülmesi oylamaya sunuldu. İsmi geçen ilçelerde bulunan bazı parsellerin kültürel tesis ve ticaret alanı olması, konut alanı yapılaşma koşulları, tescilli parsel alanlarının oluşturulması, konut alanlarının turizm alanına, park ve otopark alanlarına dönüştürülmesi, Devlet Malzeme Ofisi'nden alınması planlanan transfer araçları, jeotermal elektrik üretim santrali yapılması ve bazı sokak isimlerinin numaralandırılması konuları meclis toplasının gündemini oluşturdu. Yapılması planlanan bu imar değişikliklerinin görüşülmesi konusunda 21 maddelik asıl gündem konuları meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Toplantıda ek gündem maddesi olarak, mülkiyeti Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait Bozdoğan ilçesi 614 ada 83 parselde bulunan Sosyal Kültürel Yüzme Havuzu Sportif Altyapı Tesisi'nin önümüzdeki 3 yıl süre ile Bozdoğan Belediyesi'ne tahsis edilmesi konusu görüşülmek üzere onaylandı. Özlem Çerçioğlu, bu gündem maddesinin onaylanmasının ardından "Bozdoğan'da 2014 yılında arazisi Bozdoğan Belediyesi'ne ait olan bu alanda Büyükşehir olarak Kültürel Yüzme Havuzu Sportif Altyapı Tesisi inşa ettik. Bu tesisin arazisi o dönemde Bozdoğan Belediyesi'nden Büyüşehir'e devredilmişti ancak arazi etik olarak baktığımızda Bozdoğan Belediyesi'ne aittir. Bugün bu tesisin geçici süreyle de olsa Bozdoğan Belediyesi'ne tahsis edilmesi etik olarak yapmamız gereken bir durumdur. Aynı şekilde buna benzer durumları olan diğer ilçe belediyeleriyle de, bu konuda görüşmelere açığız, talebi olan belediye başkanlarımızla ayrı bir toplantı yapabiliriz" diye konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat