Aydın Hıdırbeyli Yerel Hizmetler Merkezi Açıldı!

Aydın Germencik'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ekim 2015
Aydın Hıdırbeyli Yerel Hizmetler Merkezi Açıldı!

Aydın Hıdırbeyli Yerel Hizmetler Merkezi, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun katılımıyla gerçekleşen törenle beraber hizmete açıldı...

Aydın Büyükşehir Belediyesi Hıdırbeyli Yerel Hizmetler Merkezi, Büyükşehir Yasasıyla kapatılan Hıdırbeyli belde belediyesi hizmet binasında faaliyetlerine başladı. Merkez açılışa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekili M. Lütfi Baydar, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Özlem Çerçioğlu, "İşlerine ara vererek açılışa katılım gösteren herkesi canı gönülden selamlıyorum. Beni böyle kalabalık karşıladığınız için beni çok mutlu ettiniz, sizin için değil 18 saat, 24 saat çalışmalı. Şimdi Germenciğe hizmetlerden konuşacak olursam 5 bin metre kanalizasyon hattı, 2 bin metre yağmursuyu hattı, 8 bin metre içme suyu hattı yapıldı. Burada kanalizasyon çalışmaları devamı da geliyor, bu size sözümdür, ihale çalışmalarını da başlatmış olmamız bunun kanıtıdır.Bildiğiniz üzere Aydın 1,5 yıl önce Büyükşehir oldu. O zamanlarda il Özel İdaresinin mülkleri vardı. Germencikte 794 adet taşınmaz gayrı menkul vardı. Bunların ne zorluklarla elde edildiğini, bu mülkler için Aydınlı atalarımızın nasıl çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bunun dışında vatandaşın vergileriyle alınan yerler vardı. İşte bu 794 adet taşınmaz mallardan 16 tane mezarlık olan 21 adet taşınmaz mal Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne verilmiştir. Şimdi Aydın Valisine soruyorum' neden Aydın'ın değerli yerleri Ankara'ya verildi? Bizim bu şekilde çalışmamızı hazmedemeyenler var, onlar benim bu şevkimi ne yaparsanız yapın istediğiniz kadar arkadan dolaşın, sahada bükemediğiniz bileği başka yollarla mümkün değil bükemezsiniz. Son olarak Germencik Yerel Hizmet binasının açılışını yapmak üzere sizlerle bir arada olmaktan gurur duydum, hizmet binamız vatandaşlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.
Başkan Çerçioğlu ve Lütfi Baydar açılış sonrasında vatandaşlara etli pilav dağıtımı yaptı. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.