Aydın Tekstil Arazisinin Akıbetini Halk Belirleyecek

Kamulaştırma süreci sona eren 117 dönümlük Aydın Tekstil arazisinin ne olacağına Aydın halkı karar veriyor...

29 Nisan 2016
Aydın Tekstil Arazisinin Akıbetini Halk Belirleyecek Kamulaştırma süreci sona eren 117 dönümlük Aydın Tekstil arazisinin ne olacağına Aydın halkı karar veriyor...

177 dönümlük Aydın Tekstil Arazisinin kamulaştırma süreci tamamlandı. Bin tane tescilli ağaç ve binaların bulunduğu arazide ne yapılacağına halk karar verecek.

Aydın Tekstil arazisi için 22 - 23 - 24 Nisan tarihlerinde kurulan sandıkta halk fikirlerini paylaştı. Henüz arazide ne yapılacağı belli olmasa da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu alanın asla betonlaşmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Bin tane tescilli ağaç ve binaların yer aldığı alanda ağaçlara dokunulmayacak, binaların ise restorasyonu yapılacak. Alanın çok amaçlı kullanılacağını belirten Başkan Çerçioğlu, kentin tam ortasında nefes alınabilecek bir alan oluşturacaklarını söyledi. Çerçioğlu, yaz aylarına yetiştirmeyi planladıklarını alan için spor alanları, çocuklarımızın gezebileceği, halkımızın piknik yapabileceği Central Park gibi bir yer olacak." dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.