Aydınlı Grup'tan Gözaltı Açıklaması

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şevki Kavurmacı basında çıkan gözaltı haberlerine yönelik açıklamada bulundu...

22 Ağustos 2016
Aydınlı Grup'tan Gözaltı Açıklaması Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şevki Kavurmacı basında çıkan gözaltı haberlerine yönelik açıklamada bulundu...

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı haberleri çıkan Aydınlı Grup patronlarından açıklama geldi. Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şevki Kavurmacı basına çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şevki Kavurmacı tarafından kaleme alınan açıklamada; TUSKON soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Birimi’nce şirkette arama yapıldığı ve emniyet yetkililerinin ihtiyacı olan her türlü bilgi ve belgenin kendilerine sağlandığı belirtildi.

Kavurmacı, "Yapılan detaylı aramanın ardından Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı oğlum Ömer Faruk Kavurmacı ile birlikte bilgimize başvurmak üzere Savcılık talimatı ile Emniyet'e götürüldük. 20 Ağustos 2016 itibari ile ifade süreci tamamlanarak işime ve evime döndüm. Bazı basın organlarında çıkan haberlerin aksine herhangi bir varlığımıza el konulmuş değildir" dedi.

Açıklamada, Ömer Faruk Kavurmacı hakkında basında yer alan, TUSKON'un 1 Mart 2014 tarihli Genel Kurul toplantısında 'Cumhurbaşkanı tehdit edilirken o da alkışlıyordu'' yönündeki haberlerin ve şirkette yapılan aramanın ardından "Ömer Faruk Kavurmacı'nın ofisinden ''Gülen'in kitapları çıktı'' ve benzeri farklı haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Ömer Faruk Kavurmacı'nın ofisinde ya da evinde bulunduğu belirtilen eşyaların ise bir şirket çalışanının odasındaki kişisel dolabından çıktığı ve bu kişinin gözaltına alındığı açıklandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AVM’lerle ilgili görüş bildirdi. Palandöken, sadece Ankara’da

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat