Aydınlı Grup'tan Gözaltı Açıklaması

22 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Aydınlı Grup'tan Gözaltı Açıklaması
Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şevki Kavurmacı basında çıkan gözaltı haberlerine yönelik açıklamada bulundu...

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı haberleri çıkan Aydınlı Grup patronlarından açıklama geldi. Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şevki Kavurmacı basına çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şevki Kavurmacı tarafından kaleme alınan açıklamada; TUSKON soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Birimi’nce şirkette arama yapıldığı ve emniyet yetkililerinin ihtiyacı olan her türlü bilgi ve belgenin kendilerine sağlandığı belirtildi.

Kavurmacı, "Yapılan detaylı aramanın ardından Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı oğlum Ömer Faruk Kavurmacı ile birlikte bilgimize başvurmak üzere Savcılık talimatı ile Emniyet'e götürüldük. 20 Ağustos 2016 itibari ile ifade süreci tamamlanarak işime ve evime döndüm. Bazı basın organlarında çıkan haberlerin aksine herhangi bir varlığımıza el konulmuş değildir" dedi.

Açıklamada, Ömer Faruk Kavurmacı hakkında basında yer alan, TUSKON'un 1 Mart 2014 tarihli Genel Kurul toplantısında 'Cumhurbaşkanı tehdit edilirken o da alkışlıyordu'' yönündeki haberlerin ve şirkette yapılan aramanın ardından "Ömer Faruk Kavurmacı'nın ofisinden ''Gülen'in kitapları çıktı'' ve benzeri farklı haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Ömer Faruk Kavurmacı'nın ofisinde ya da evinde bulunduğu belirtilen eşyaların ise bir şirket çalışanının odasındaki kişisel dolabından çıktığı ve bu kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

"Aydınlı Grup'tan Gözaltı Açıklaması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap