Baba Burnu Deniz Feneri’nin Yıkım Ruhsatına İptal Kararı

18 Aralık 2015
PAYLAŞ
Baba Burnu Deniz Feneri’nin Yıkım Ruhsatına İptal Kararı

Antalya Muratapaşa'da yer alan 71 yıllık Baba Burnu Deniz Feneri'nin yıkım ruhsatı Muratpaşa Belediyesi tarafından iptal edildi...

Antalya Muratpaşa Fener mahallesindeki 71 yıllık Bababurnu Deniz Feneri'nin müştemilatının turistik tesise dönüştürülmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan plan değişikliğiyle geçtiğimiz günlerde yıkımı gerçekleşmişti.  Muratpaşa Belediyesi 2009 yılında fenerin turizme açılıp kafe- restoran olarak kullanılabilmesine olanak sağlayacak imar değişikliğini oy birliğiyle reddetmişti.

Yerel yönetimin onay vermediği plan değişikliğini 6 yıl sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onay verirdi. Bakanlıkla beraber Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu da plan değişikliğini onay verdi ve Baba Burnu Deniz Feneri'nin de içinde yer aldığı 1248 metrekarelik alanda planlama süreci tamamlandı. 7 yıllık aranın ardından firma Muratpaşa Belediyesi'nden aldığı inşaat ruhsatıyla müştemilatı yıktı. Ancak Muratpaşa Belediyesi deniz fenerindeki çalışmaların ruhsatını iptal ederek, bölgeyi mühürledi.


"Baba Burnu Deniz Feneri’nin Yıkım Ruhsatına İptal Kararı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap