Babacan Holding’den 3 yeni proje geliyor

Markalı konut projelerine imza atan Babacan Holding, 1,5 milyar TL’lik 3 yeni proje inşa edeceklerini duyurdu.

05 Ağustos 2017
Babacan Holding’den 3 yeni proje geliyor İstanbul’da farklı projelere imza atan Babacan Holding, İstanbul, Bodrum ve Gaziantep’te 3 yeni projeyi hayata geçirecek.  Konuyla ilgili açıklama yapan Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, "Bodrum’da 1 milyon metrekare üzerinde 3 milyar TL’lik bir proje tasarlıyoruz" diye konuştu.

BODRUM’DA KARMA PROJE YAPILACAK

Bodrum’daki projelerinin otel, marina ve rezidanslardan oluşan, içinde 1.500 civarı konutu barındırdığına değinen Babacan, "Alıcılardan tercih edenlerin konutlarını da kullanmadıkları dönemlerde işleteceğiz. Yazlık senede 1 ay kullanılıyor, 11 ay boş duruyor. Avrupa’da, ABD'de yazlıkların işletilmesi sistemi çok yaygın. İstanbul’da Prime markasıyla bu sistemi hayata geçirdik. Bunu Bodrum’da da sürdüreceğiz" diye ekledi.

“ORTADOĞU’AN TALEP VAR”

Ortadoğulu müşterilerinden talep aldıklarını söyleyen Babacan, "Türkiye’de de hemen herkesin bir Bodrum’da yaşama hayali var. İkinci ev için ideal bir destinasyon olarak düşünülüyor" ifadelerini kullandı.

PROJELER TOPLAM 1,5 MİLYAR TL DEĞERİNDE

Toplam 1,5 milyar TL’lik yeni projelerinin detaylarıyla ilgili konuşan Babacan, "Memleketimiz Gaziantep’te 100 dairelik bir konsept proje yapacağız. İkinci projemiz Beylikdüzü’nde olacak. Kadıköy Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm projemize de 2018’in ilk çeyreğinde başlayacağız. Önümüzdeki 1 senede 200 milyonu Gaziantep, 550 milyon Beylikdüzü, 650 milyon Fikirtepe olmak üzere 1.5 milyar TL’lik yatırıma başlamış olacağız. Şu anda elimizdeki işlerin toplamı ise 1.3 milyar TL civarında" dedi.

BABACAN PREMİUM’A JAPON MÜŞTERİ

Babacan Premium projeleriyle Japonlara satış yaptıklarına vurgu yapan İbrahim Babacan, "Japonlar 'Dünyayı araştırdık, gayrimenkulde prim yapma oranında Türkiye'nin en iyi olduğunu analiz ettik ve geldik' dediler” diye konuştu.

 “MARKA PROJELERİ İÇİN YAZ KIŞ FARKETMİYOR”          

İbrahim Babacan açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Artık marka projelerde yaz dönemi, kış dönemi ayrımı kalmadığını görüyoruz. Bizim halen satışta olan 3 tane projemiz var. En canlı olan projemiz ise nisanda satışa sunduğumuz Port Royal. Dairelerin yüzde 30’unu sattık."

 


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.