Babacan Premium Görücüye Çıktı

09 Mart 2016
PAYLAŞ
Babacan Premium Görücüye Çıktı

Babacan Yapı Esenyurt’taki yeni projesi Babacan Premium projesini görücüye çıkardı. Firma 2016’da biri İstanbul Küçükçekmece diğeri Gaziantep’te olmak üzere 2 yeni projeye daha start vermeye hazırlanıyor…

Babacan Yapı, Esenyurt’taki yeni projesi Babacan Premium projesini görücüye çıkardı. 7 blokta toplam bin 216 konut ve 102 ticari birimden oluşan Babacan Premium Esenyurt projesinde 1+1, 2+1, 3+1 normal dairelerin yanı sıra loft daire seçenekleri de yer alıyor.

METREKAERSİ 2 BİN 800 TL
Babacan Premium fiyatları metrekare bazında 2 bin 800 TL’den başlıyor. Yüzde 1 KDV oranı ile satışların devam ettiği projede lansmana özel yüzde 15 indirim yapılıyor. Yüzde 15 peşinatla konut sahibi olunabilen Babacan Premium Esenyurt projesinde yüzde 15 peşinat sonrası 6 ve 12.ayda yüzde 5 ara ödeme yapılıyor. Geri kalan konut bedeli ise 120 aya kadar banka kredisi ile taksitlendiriliyor. Diğer bir ödeme seçeneğine göre ise yüzde 25 peşinat veriliyor kalan yüzde 75 ise firma bünyesinde 48 ay vade farksız taksitlendiriliyor.

2018’DE YAŞAM BAŞLIYOR
2 etaptan oluşan projede ilk etap teslimlerinin Haziran 2018, 2. Etap teslimlerinin ise Aralık 2018’de yapılması planlanıyor.

ESENYURT’A 1 MİLYARDAN FAZLA YATIRIM
Babacan Premium ile Esenyurt’taki proje sayısını 6’ya çıkarttıklarına dikkat çeken Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, 6 projenin yatırım değerinin 1 milyar TL’den fazla olduğunu söyledi.

İSTANBUL VE GAZİANTEP’TE YENİ PROJE
Biri İstanbul Küçükçekmece diğeri ise Gaziantep’de olmak üzere 2 yeni projeye daha bu yıl içinde start vereceklerini belirten İbrahim Babacan, “İstanbul Küçükçekmece’de Başbakanlık Özelleştirme İdaresi’nden satın aldığımız bir arsamız var. Burada yaklaşık bin konutluk yeni bir proje yapacağız. Babacan Küçükçekmece projemize 2016’nın üçüncü çeyreğinde başlamayı planlıyoruz. Bir diğer projemizi de Gaziantep’te yapacağız. Yine Başbakanlık Özelleştirme İdaresi’nden satın aldığımız ve daha önce köy hizmetleri alanı olarak kullanılan bir arsamız var. Burada da yaklaşık 218 konutluk proje yapacağız. 3 kuleden oluşacak. 2016’nın son çeyreğinde inşaatına başlamayı planlıyoruz. Resmi mercilerden onay bekliyoruz” dedi.

FİKİRTEPE PROJESİ SENEYE KALDI
Babacan Fikirtepe projesi hakkında da bilgi veren İbrahim Babacan, “Fikirtepe’de 9 tane sokağın olduğu yaklaşık 40 bin metrekarelik bir mahalleyi dönüştüreceğiz. Fikirtepe’de bir takım aksaklıklar yaşandı ama artık onların da çözüldüğünü düşünüyorum. Bu projemizi de bu yıl planlayıp seneye satışa çıkarmayı planlıyoruz” ifadesinde bulundu.
İbrahim Babacan, yeni dönemde konut yatırımlarının yanı otel yatırımlarına da ağırlık vereceklerini sözlerine ekledi.

YABANCILAR ESENYURT’TA FİYATLARI UÇURDU
Babacan Premium projesinde hedef kitlenin yerli yatırımcı olduğuna dikkat çeken Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, “Mütekabiliyet yasasından sonra Esenyurt’ta bir yabancı akını oldu. Yasa sonrası yapılan satışların yüzde 60’ı yabancıya yapıldı. Yabancı talebi bölgede fiyatları yukarı çıkardı. Bu da yerli yatırımcıyı sıkıntıya soktu. Biz de Babacan Premium’da fiyatı uygun tutup yerli yatırımcıyı kazanmak istiyoruz. Hedefimiz projenin yüzde 80’ini yerli yatırımcıya satmak” dedi.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Babacan Premium Görücüye Çıktı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap