Babacan Yapı’dan 3 Yeni Proje

Babacan Yapı Esenyurt'taki yeni projesi Babacan Premium'u CNR Emlak 2015 Fuarı'nda yerli ve yabancıların beğenisine sundu. Babacan Premium'un satışlarına

06 Kasım 2015
Babacan Yapı’dan 3 Yeni Proje

Babacan Yapı Esenyurt'taki yeni projesi Babacan Premium'u CNR Emlak 2015 Fuarı'nda yerli ve yabancıların beğenisine sundu. Babacan Premium'un satışlarına haftaya başlamayı planlanan Babacan Yapı İstanbul ve Gaziantep'de 2 yeni projeye daha start vermeye hazırlanıyor...

Babacan Yapı, CNR Emlak 2015 Fuarı'da satışı devam eden Crown Palas projesinin yanı sıra yeni projesi Babacan Premium da yerli ve yabancı müşterilerle buluşturdu.

Fuara biresyel satış yapma amacıyla katılmadıklarını belirten Babacan Grup CEO'su Mehmet Babacan, prestij için bu fuarda olmamız gerektiğini düşündük dedi.

Babacan Premium HAFTAYA SATIŞTA
Babacan Premium Esenyurt projesine 2 ayda 5 binden fazla ön talep topladıklarını belirten Mehmet Babacan, "Siyasi belirsizlikten dolayı beklemedeydik. 1 Kasım 2015 itibariyle belirsizlik yerini istikrara bıraktı. Biz de önümezdeki hafta resmi satışlarımıza başlayacağız" ifadesinde bulundu.

BABACAN PREMİUM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL VE GAZİANTEP'TE YENİ PROJE
Babacan Premium Esenyurt projesinin yanı sıra 2016 yılında biri İstanbul diğeri Gaziantep'te olmak üzere 2 yeni projeye daha başlayacaklarını belirten Babacan, " Atatürk Havaalanı'nın tam karşısında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan satın aldığımız bir arsamız var. Burada 950 konutluk yeni bir proje yapacağız. Bu projemizi 2016'nın ikinci çeyreğinde satışa çıkarmayı planlıyoruz. Diğer bir projemizi de memleketimiz olan Gaziantep'e yapacağız. Köy Hizmetleri arsası üzerinde 350 konutluk bir proje olacak. Büyük metrekareli dairelerden oluşacak. Çünkü Gaziantep'te küçük daire satılmaz. Hatta orada küçük evde oturmak ayıp bile sayılır. Babacan Gaziantep projemizde büyüklükleri 250 ile 350 metrekare arasında değişen 3+1'den 6+1'e kadar farklı daire seçenekleri olacak. Bu projemize de 2016'nın ikinci ya da üçüncü çeyreğinde başlayacağız" ifadesinde bulundu.

2016 İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN ALTIN YIL OLACAK
2016 yılında inşaat sektörü için büyük bir hareketlik beklediğini söyleyen Mehmet Babacan, "Son 6 aydır sektör çok durgundu. Bizim Babacan olarak son 5-6 aydır hem yurtiçi hem yurtdışı pazarı pazarında satışlarımız düştü. Çünkü Körfez bölgesine ve doğru ülkelerine de satış yapıyoruz. Oradaki insanlar da Türkiye'de hükümetin kurulup istikrarın sağlanmasını istiyor. AK Parti hükümetinin tekrar iktidara gelmesi hem iç hem de dış pazarda istikrar sağlayacak. Bence 2016 yılı inşaat sektörü için alın yıl olacak" dedi.

İSTİKRARI GÖREN YABANCI KAPORALARI YATIRMAYA BAŞLADI
Seçim öncesi yabancıdan talep olduğunu vakat seçim sonucunu görmeden alıma geçmediklerini vurgulayan Mehmet Babacan, "Herkes bu hükümetin kurulmasını bekliyordu. Kuruldu şimdi alıca geçmeye başladılar. Geçen japonlara Premium projemizden toplu satış yaptık. Neden ordan buraya geldiniz dedim. Araştırmalarını gösterdiler bana. Dediler ki; İstanbul yatırımın en hızlı geri döndüğü dünyanın ilk 5 şehri arasında yer alıyor. japonyada vergiler çok, para kazanmak hayal oldu. 15 tane bireysel satış yaptık. Bir grup halinde geldiler. Ödemelerini de gönderdiler. Körfez ülkelerinden de çok talep var. Ön talep topladık ama seçim bitince kapora yatırma gayretine girdiler" dedi.

KREDİ KONUSUNDA ALT SEGMENTE HİTAP EDEMİYORUZ
Konut kredisi faiz oranlarındaki artışa paralel olarak satışların da düştüğüne dikkat çeken Babacan, "Konut kredisi faiz oranlarının yükselmesinden dolayı satışlarda ciddi düşüşler oldu. Satılan dairelerin yüzde 70'i konut kredisi ile satılıyor ve 120 ay vadeli alıyorlar. Biz kendi bünyemizde de 36 ay 48 ay taksit yapıyoruz fakat B ve C segmentindeki alıcılara hitap edemiyoruz. Onların aylık gelirlerine uymuyor. Bizim de oranları 0,99'lara çekmemiz lazım. 1'in altı psikolojik rakam. 2016'da birin altına düşer diye düşünüyorum"şeklinde konuştu.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.