Bağcılar Yüzyıl Spor Kompleksi Hizmete Açıldı!

İstanbul Bağcılar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ekim 2015
Bağcılar Yüzyıl Spor Kompleksi Hizmete Açıldı!

Bağcılar Yüzyıl Spor Kompleksi hizmete açıldı. Bağcılar Yüzyıl Spor Kompleksi’nin içinde yüzme havuzundan, bosketbol ve voleybol sahasına kadar birçok spor aktivitesi bulunuyor…

Bağcılar Belediyesi tarafından inşa edilen; içerisinde yüzme havuzu, basketbol ve voleybol salonlarının da bulunduğu Yüzyıl Spor Kompleksi, çok sayıda vatandaşın katıldığı coşkulu bir törenle hizmete açıldı.

Yedi kapalı yüzme havuzunun hizmete sunulduğu Bağcılar ilçesi bir nadide esere daha kavuştu. İnşaatı tamamlanan Yüzyıl Spor Kompleksi de törenle ilçe sakinlerinin hizmetine açıldı. Törende bir konuşma yapan İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, 1992’de ilçe statüsü kazanan Bağcılar’ı ayakkabıyla gezmenin mümkün olmadığını bu yüzden yollarda çizmelerle dolaştıklarını hatırlattı.
Ekrem Erdem, “İlçe, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman Çağırıcı döneminde belediyeciliğin en güzel örneklerini gösterdi. Bağcılar şimdi ulaşım, sağlık, spor ve eğitimde ilerlemiş önemli merkezlerimizden birisi oldu” diye konuştu.

“YOLU SOKAĞI OLMAYAN BAĞCILAR MODERN KOMPLEKSLERE KAVUŞTU’
Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır da 1992’de Bağcılar’daki yüzlerce yolun asfaltsız olduğunu belirtti. Belediyenin elinde mekanize araç ile kalifiye personelin olmadığını da vurgulayan Çakır, 23 yıl sonra ilçenin yüzlerce sokağının ve onlarca caddesinin tamamının asfalta kavuştuğunu söyledi. Çakır,”Su, elektrik problemi olmayan bir ilçeyiz. Eskiden ilk sıradaki problem suydu. Yollar çamurdu. O günlerden bu günlere gelindi. Şimdi kimse artık ‘kanalizasyonumuz yetersiz, suyumuz akmıyor’ demiyor. Bunlar tarih oldu. Bugün artık spor kompleksi, mahalle konağı, bilgi evleri isteniyor. Bu ülkemizin gelişmişlik derecesini gösteriyor” şeklinde konuştu.

“ÜÇ GENÇLİK MERKEZİ DAHA İNŞA EDECEĞİZ”
Bağcılar’a kalıcı eserler kazandırdıklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da ilk günkü gibi aşkla, ‘gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için hizmet etmek’ düşüncesiyle çalıştıklarını vurguladı. Önceliği eğitim yatırımlarına verdiklerini kaydeden Çağırıcı, 1993’lü yıllarda sınıfların 80 kişilik olduğunu hatırlatarak: “Şimdi yeni okullar ve derslikler inşa ediyoruz. Sınıf kapasitesinin 30’ar kişi olmasını istiyoruz. Eskiden 16 okul vardı, şimdi ise 100’e yakın okulda eğitim hizmeti veriliyor. İkisi Yüzyıl Mahallemizde olmak üzere ilçemize 15 okul daha inşa edeceğiz” dedi. Gençlik Merkezi’nde gençlerin çeşitli kurslar gördüklerini de kaydeden Çağırıcı, 3 tane daha gençlik merkezi inşa edeceklerini söyledi. Yüzyıl Mahallesi 42 Evler’in etrafında 32 bin metrekarelik alanı tamamen park haline getirdiklerini de vurgulayan Çağırıcı, Zengibar Sitesi yanındaki cami projesinin ve yerinin de hazır olduğunu söyledi. Çağırıcı, Kentsel Dönüşüm kapsamında camileri yenilediklerini, 15 caminin inşaatının devam ettiğini ifade etti. Kaymakamlık binasının ruhsatının alındığını da söyleyen Çağırıcı, yakında inşaatına başlanacağı müjdesini verdi. İstanbul’un en büyük ağız ve diş sağlığı merkezinin Demirkapı Mahallesi’nde hizmet verdiğini de hatırlatan Çağırıcı, kadın ve doğum hastanesi inşaatının yakında başlayacağını sözlerine ekledi.

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise kalabalık mahalleler arasında yer alan Yüzyıl Mahallesi’nin güzel bir tesise kavuştuğunu belirterek, “Yavrularımız ücret ödemeden yararlanacak” dedi. Programa Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri Yavuz Subaşı, ilçe muhtarları, başkan yardımcılarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“TEKERLEKLİ SANDALYEDE BASKET ŞOV”
Kurdeleyi keserek tesisi hizmete açan protokol daha sonra yüzme havuzu ile spor salonlarını gezdiler. Ekrem Erdem, Çağırıcı ve Öztürk, tesisin basketbol salonunda antrenman yapan Bağcılar Belediyesi Engelli Basketbol Takımı’nın başarılı oyuncularını izlediler. Tekerlekli sandalyeyi kullanan Çağırıcı ve Erdem basket topuyla da potaya uzaktan atış yaptılar.

YÜZYIL MAHALLESİ SPOR KOMPLEKSİ
Yüzyıl Mahallesi Spor Kompleksi, 640 metkarelik bir alanda kuruldu. Binanın toplam kullanım alanı ise 2 bin 650 metrekare. Tesiste, semt yüzme havuzunun yanı sıra, basketbol ve voleybol spor salonu bulunmakta.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bakanlıktan bazı yapı denetim firmalarına üç yıl ceza

Bakanlıktan bazı yapı denetim firmalarına üç yıl ceza

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca bazı yapı denetim firmaları ve

18 Ocak 2018


Bazı yapı müteahhitlerinin yetkileri için iptal kararı alındı

Bazı yapı müteahhitlerinin yetkileri için iptal kararı alındı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bazı yapı müteahhitlerinin yetkilerini iptal ettiğinin Resmi Gazete’d

18 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum