Bağdat Caddesi’ndeki Dönüşüm Dükkan Kapattırıyor

19 Nisan 2016
PAYLAŞ
Bağdat Caddesi’ndeki Dönüşüm Dükkan Kapattırıyor

Bağdat Caddesi'nde yaşanan kentsel dönüşüm, kira bedellerini yükseltirken, çalışmalardan ötürü azalan insan trafiği markaları olumsuz yönde etkiledi. Yıllardır caddede yer alan markalar mağazalarını tek tek kapatmaya başladı...

Türkiye'nin dört bir yanında başlayan kentsel dönüşüm sürecinin İstanbul'da en yoğun yaşanan bölgelerinin başında Bağdat Caddesi geliyor. Kentsel dönüşüm Bağdat Caddesi'nde dükkanları kapattırıyor.

Dönüşüm yüzünden yer bulmanın zor olduğu Bağdat Caddesi'nde yer bulanlar da çok yüksek kira ödemek zorunda kalıyor. Necla Dalan'ın haberine göre caddede konumuna göre 100 metrekarelik bir dükkan için aylık 20-50 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor.

Zara Bağdat Caddesi’nde ilk açtığı mağazasını kapatırken, GAP, Bershka, Aldo, Top Shop, Divarese, So Chic gibi markalarda caddeden çekildi. Mango'nun da caddedeki mağazasını kapatacağı gündemde.

Cadde dükkanları AVM'lerdeki metrekare fiyatlarını ikiye üçe katladı. Yüksek kiralar bedelleri, kentsel dönüşüm yüzünde caddeye çıkan sokakların kapanmasından kaynaklı ziyaretçi sayısının düşüklüğü kepenk kapattırıyor. Sektör temsilcileri caddedeki insan trafiğe eskisi gibi yoğun olmadığını, bununla baş edemeyen markaların da mağaza kapatma yoluna gittiklerini belirtti.


"Bağdat Caddesi’ndeki Dönüşüm Dükkan Kapattırıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap