Bahçelievler'de çöken binanın enkazı kaldırıldı

Bahçelievler'de dün çöken 7 katlı binanın enkaz çalışmaları gece saatlerine kadar sürü.

15 February 2020
Bahçelievler'de çöken binanın enkazı kaldırıldı İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde dün öğlen saatlerinde meydana gelen olayda 7 katlı bir bina çöktü. Binanın daha önceden riskli yapı ilan edildiği, bu sebeple oturan kimsenin olmadığı belirtilirken çökme olmasa bile kısa zaman içerisinde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yenileme çalışmalarının da başlatılmasının planlandığı öğrenildi.

Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Emek Caddesi'nde bulunan binanın enkaz kaldırma çalışmaları gece geç saatlere kadar sürdü. Polis ve zabıta ekipleri binanın bulunduğu sokak girişlerine bariyerlerle güvenlik önlemi alırken çöken binanın yanındaki maddi hasarlı binalardaki riskli yapıları da itfaiye ekipleri temizledi.

Öte yandan çöken binanın çevresinde yer alan binalarda da hasar tespit çalışmalarının başlayacağı bildirildi. Bu yapılar arasında riskli bina olup olmadığı incelenecek.

SADECE MADDİ KAYIP OLUŞTU

Dün meydana gelen söz konusu olaydan sonra açıklamalarda bulunan Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, binanın yıkılacağı için alt katına kaçak olarak bazı hurdacıların girdiğini belirterek, "AFAD, itfaiye ve belediyenin arama ve kurtarma ekipleri burada çalışıyoruz. AFAD'ın köpekleri geldi. Dinleme cihazları getirildi. Yıkılan binanın altında kimse olup olmadığına bakılıyor. Yıkılan bina yandaki 7 katlı binanın 4 katının yan duvarına biraz hasar vermiş. Orada da yaralı ve ölüm vakamız yok, sadece maddi kayıp var. Tüm ekipler çalışıyoruz. Yıkılan binanın altında bir insan var mı, araştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Çöken binanın bulunduğu mahallenin bitişik nizam bir mahalle olduğu ifade eden Başkan Bahadır, "40 yıldır böyle kurulmuş. Orada biraz sıkıntımız var. Arkadaşlarımızı ikna edemiyoruz ama Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanımız bize söz verdi. Eğer ada bazlı 5 dönüm civarında birleşirse, kat artışı değil metrekare artışı vererek bir kolaylık sağlayacağız ve yenilenmesine gayret edeceğiz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum