Bakan Ağbal: Vergi artışı yapılmayacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2017 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri” toplantısında milyonlarca mükellefe ilgilendiren müjdeyi verdi. Bakan Ağbal, "yılın geri kalanında vergi zammı" yapılmayacağını açıkladı.

17 Temmuz 2017
Bakan Ağbal: Vergi artışı yapılmayacak Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2017 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri” toplantısında milyonlarca mükellefe ilgilendiren müjdeyi verdi. Bakan Ağbal, "yılın geri kalanında vergi zammı" yapılmayacağını açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2017 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri” toplantısı çerçevesinde yeni vergi düzenlemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasında vergi zammı konusuna da değinen Bakan Ağbal, yıl sonuna kadar vergi artışının yapılmayacağı bilgisini verdi.

Bakan Naci Ağbal, ülke ekonomisinin son bir yılda önemli sınavlar verdiğini belirtti. Bakan Ağbal, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından ülkeye en büyük zararın 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi ile verilmeye çalışıldığını vurgularken, terör olayları, Türkiye'nin etrafında devam eden jeopolitik gelişmeler, ABD seçimleri sonrasındaki finansal kırılganlıklar, zayıf dış talep, 16 Nisan'daki referandum süreci gibi gelişmelerle Türkiye ekonomisinin dayanıklılığının test edildiğini söyledi.

Bakan Ağbal ayrıca konuşmasında yapılan düzenlemeler ve yapısal reformlara da değindi. Krediye erişimi artırmak amacıyla tüketici kredilerinde taksit ve vadeyi uzattıklarına işaret eden Ağbal, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat üzerindeki kamusal maliyetleri aşağı çekmek adına birçok vergide indirimlerin yapıldığını vurguladı. Yatırımları özel sektör bazında canlandırmak amacıyla teşviklerini daha cazip hale getirildiğini hatırlatan Ağbal, özel sektöre yönelik özellikle KDV ve ÖTV indirimlerinin piyasaya etkilerinin olumlu olduğunu ifade etti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Temyiz Nedir?

Temyiz Nedir?

Temyiz, bir mahkeme tarafından alınan kararda usulsüzlük ya da anayasaya aykırılık şüphesi duyulduğu

03 Temmuz 2017


Konut kredisiyle ev almak mı yoksa kirada oturmak mı avantajlı?

Konut kredisiyle ev almak mı yoksa kirada oturmak mı avantajlı?

Son yıllarda konut kredisindeki uygun faiz oranlarının görülmesiyle, ''Konut kredisiyle ev almak mı

02 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat