Bakan Arslan: Atatürk Havalimanı fuar merkezi olacak

3. Havalimanı, 1. Etabı 29 Ekim 2018 tarihinde açılmak üzere hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Atatürk Havalimanı’na ne olacağı konusundaki soru işaretlerine ise Ulaştırma ve Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklama getirdi.

20 Temmuz 2017
Bakan Arslan: Atatürk Havalimanı fuar merkezi olacak 3. Havalimanı, 1. Etabı 29 Ekim 2018 tarihinde açılmak üzere hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Atatürk Havalimanı’na ne olacağı konusundaki soru işaretlerine ise Ulaştırma ve Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklama getirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yeni açılacak 3. Havalimanı sonrasında Atatürk Havalimanı’nın akıbeti konusunda açıklama yaptı. Bakan Arslan, “Sabiha Gökçen Havalimanı hizmet vermeye devam edecek fakat Havalimanı hizmet vermeyecek” dedi.  

“İSTANBULLULARA NEFES ALDIRACAK”

Atatürk Havalimanı’nın ise fuar merkezi olarak kullanılacağını ifade eden Bakan Arslan, “Yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Küçük uçaklara hizmet verecek. İstanbullulara nefes aldıracak bir yer olacak” diye ekledi. 2017’nin ilk yarısında 2016’ya göre yüzde 2 yolcu kaybı yaşanan Atatürk Havalimanı’nda bu yıl Ocak-Haziran döneminde iç hatlarda yüzde 4, dış hatlarda ise 1 kayıp olduğu kaydedildi. Havalimanından 28 milyon 685 bin yolcu geçiş yaparken, yolcuların 19 milyon 683 bin 909’unu dış hat yolcuları oluşturuyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat