Bakan Güllüce Arboretum Tartışmasına Son Noktayı Koydu!

Yalova Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ekim 2015
Bakan Güllüce Arboretum Tartışmasına Son Noktayı Koydu!

Arboretum arazisinin planlara konut alanı olarak işlenmesi sonrasında yaşanan tepkiler ve itirazları öğrenen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Arboretum arazisinin turizm tesis alanı olarak planlara işlenlemesi talimatını verdi…

Yalova'nın en önemli meselesi haline gelen Arboretum meselesine son noktayı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce koydu. Bakanla makamında görüşen Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, bakanın Arboretum arazisinin yeniden turizm tesis alanı olarak planlara işlenmesi için gerekli talimatı verdiğini söyledi.

Arboretum arazisinin planlara konut alanı olarak işlenmesi sonrasında yaşanan tepkiler ve itirazları öğrenen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Yalova'yı sevindirecek bir talimat verdi. AK Parti il binasında basın toplantısı düzenleyen Yalova Milletvekili Fikri Demirel, "Arboretum arazisi Barbaros Binicioğlu döneminde turizm tesis alanı olarak planlara işlendi. Ardından Yakup Koçal'ın belediye başkanı olduğu dönemde parsellere bölünerek 5 yıldızlı oteller yapılmak üzere satışı gerçekleştirildi. Bazı STK'lar tarafından mahkeme süreci başlatıldı. Mahkemeler sonucunda ise plan iptaline kadar gidildi. Bir boşluk yaşandı. Bakanlıktan aldığım bilgiye göre mevcut belediye bir yazı yazarak Arboretum arazisinin plansız durumda olduğunu ve burasının ne olarak kullanılmasının uygun olduğunu sormuş. Burasının planları her ne kadar mahkemece iptal edilmiş olsa da burası eskiden turizm tesis alanı olarak planlıydı ve satışı da böyle gerçekleşti denilmemiş" dedi.

Konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye aktardıklarını dile getiren Demirel, "Dolayısıyla da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bölgenin planlarını inceleyerek okullara kadar olan alanın konut alanı olduğunu görüyor ve burayla ilgili de konut alanı kararı veriyor. Sonra plan değişikliğini gerçekleştiriyor. Yalova kamuoyu bu duruma tepki gösterdi ve Arboretumun yeniden eski planlı haline dönüştürülmesini istediğini ortaya koydu. Biz harekete geçtik. Bakanlığa giderek Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile konuştuk. Yalova'nın turizm tesis alanı olarak planlayabileceği başka yerinin olmadığını bakana anlattık. İlgili genel müdür, bakanımız ve ben birlikte oturup gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik. Bakanımız itirazların bakanlığa ulaşması ile birlikte burasının planlara yeniden turizm tesis alanı olarak işlenmesi talimatını verdi. Artık Arboretum alanı ile ilgili sıkıntı kahlmadı. Bunun müjdesini halkımıza verebiliriz" şeklinde konuştu.İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı'nın Hasköy'de hayata geçireceği Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep toplanmaya başlandı. B

23 Eylül 2017


Resital Yenikent fiyatları 140 bin TL'den başlıyor

Resital Yenikent fiyatları 140 bin TL'den başlıyor

Ankara Sincan'da inşa edilen Resital Yenikent projesinde anahtar teslimlerine başlandı.

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat