Bakan Kurum'dan Fikirtepe müjdesi! Haberin

Murat Kurum, İstanbul'un kangrene dönüşen Fikirtepe bölgesi için müjdeyi duyurdu. 15 Bin konut için ihalede geri sayım başladı.

10 January 2022
Bakan Kurum'dan Fikirtepe müjdesi! Haberin Murat Kurum, İstanbul'un kangrene dönüşen Fikirtepe bölgesi için müjdeyi duyurdu. 15 Bin konut için ihalede geri sayım başladı. 15 Bin konut ihale edilecek...

Kentsel dönüşüm projelerinde İstanbul'da Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe konuşulmaya devam ediyor. Bugün Ataşehir'de İmar İskan Blokları Kentsel Dönüşüm projesinin ilk etap evlerinde temel atma törenine katılan Bakan Kurum, Fikirtepe hakkında önemli açıklamalarda bulunurken, bölge halkı için müjdeli haberi verdi.

İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşüm projeleri için büyük bir çalışmanın sürdürüldüğünü açıkladı. İstanbul'da Ataşehir ilçesi sınırları içerisinde İmar İskan Blokları Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında temel atma töreni bugün gerçekleştirildi. Bakan Kurum'un katılımıyla yapılan temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Bakan Kurum'dan Kadıköy Fikirtepe müjdesi geldi.

Özellikle İstanbul ve Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yaşanan sorunların aşılması adına bakanlık olarak ellerini taşın altına koyduklarını söyleyen Bakan Kurum, "Kentsel dönüşüm siyasetin çok çok üstünde bir meseledir. Çünkü biz ülke olarak çok acılar yaşadık. Tabii deprem dönüşümünde her zaman önceliğimiz İstanbul, zira bu şehrin geleceğinin önünde, deprem tehdidi duruyor. Biz başta 39 ilçemiz olmak üzere her afette milletimizle birlikte olduk. Biz bir seferberlik anlayışıyla çalışıyoruz." dedi.

15 BİN YENİ KONUT GELİYOR Kurum açıklamasında,

"Fikirtepe'de vatandaşlarımız yıllardır kentsel dönüşüm projesinden dolayı mağdurlardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla hemen Fikirtepe için, kangrene dönüşmüş Fikirtepe için harekete geçtik. İnşallah Şubat ayı itibariyle 15 bin konutun tamamının ihalesini yapmak suretiyle İstanbul'un, Anadolu yakasının en büyük kentsel dönüşüm projesinin bir tanesini de Kadıköy'de Fikirtepe'de gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı. DEVLET TÜM KURUMLARIYLA FİKİRTEPE'DE İstanbul'un en sorunlu kentsel dönüşüm projelerinin yer aldığı, müteahhit firmaların batak verdiği, yarım bırakıp kaçtığı Fikirtepe'de Bakanlık başta olmak üzere, Toplu Konut İdaresi, Emlak Konut GYO ve KİPTAŞ pek çok ada üzerinde adım adım ilerliyor. 


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Gaziantep'e 2 bin 429 konut inşa edecek

TOKİ Gaziantep'e 2 bin 429 konut inşa edecek

Çevre, Şehircilik ve İkim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Gaziantep'e 2

28 June 2022


SGK faizsiz konut kredisi 2022 başvurusu nasıl yapılır?

SGK faizsiz konut kredisi 2022 başvurusu nasıl yapılır?

Konut fiyatlarındaki artış ve fahiş kiralar nedeniyle faizsiz kredi haberleri ev almayı planlayanlar

07 May 2022


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum