Bakan Kurum'dan Fikirtepe'ye Çifte Müjde!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Ataşehir Barbaros Mahallesinde Ordu Esatlılar Derneği'nde vatandaşlarla buluştu.

13 April 2023
Bakan Kurum'dan Fikirtepe'ye Çifte Müjde! Bakan Kurum Finans Merkezi'nin açılacağını aynı zamanda, Fikirtepe birinci etapta ilk tapuların da bayramdan önce yani 17 Nisanda verileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fikirtepe'ye Geliyor.. Fikirtepe'de tapular dağıtıma hazır.. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Ataşehir Barbaros Mahallesinde Ordu Esatlılar Derneği'nde vatandaşlarla buluştu. Bakan Kurum Finans Merkezi'nin açılacağını aynı zamanda, Fikirtepe birinci etapta ilk tapuların da bayramdan önce yani 17 Nisanda verileceğini açıkladı. Vatandaşlardan gelen talep üzerine Bakan Kurum ikinci etap tahliyeleri için de görüşmelere önümüzdeki hafta başlatılması için Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen'e talimat Verdi.

Fikirtepe İkinci Etap Plan Notları çalışmaları devam ederken, İkinci Etap Tahliyesi için de görüşmeler haftaya başlıyor.

Fikirtepe İkinci ve Üçüncü etaptaki vatandaşlar revize alan kararı alınarak birinci etapla aynı şartlarda evlerinin tahliyesini itiyor. Fikirtepe'de ilk Tapuların Dağıtımı İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gelmesi Kesinleşirken, İkinci ve Üçüncü Etaplar İçmde Müdeli Hbaerleri Açıklaması Bekleniyor. Ak Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili adayı larak seçim çalışmalarını yürüten, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bu çalışmalar kapsamında vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Fikirtepe Birinci Etapta ilk biten proje olan 19 numaralı parsel, Emlak Konut / Siyah Kalem Proje adasında tapular hazır. Büyük bir sabırsızlıkla bu günleri bekleyen vatandaşlar bayramdan önce 17 Nisan tarihinde tapularını almaya başlayacaklar. Bakan Kurum'un açıklamalarının satır başları ise şöyle

1- İstanbul Finanas Merkezinin açılışı çok yakın zamada yapılacak

2 - Fikirtepe'de ilk tapuların dağıtımı 17 Nisanda başlayacak

3- 2. Etap İptal olan Yeni Plan Notlarında çalışmalar devam ediyor Bakan Kurum, açıklamasında nisan ayında Ataşehir’de açılacak Finans Merkezi’ne de yer verdi. “2.5 milyon metre kare alana sahip merkezde 50 bin kişi istihdam edilecek” dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum