Bakan Mehmet Özhaseki'den Flaş Fikirtepe Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fikirtepe'nin ucu açık bir süreç olmadığını bölgenin iki yıl içerisinde tamamlanmak zorunda olduğunu açıkladı...

27 Ağustos 2016
Bakan Mehmet Özhaseki'den Flaş Fikirtepe Açıklaması Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fikirtepe'nin ucu açık bir süreç olmadığını bölgenin iki yıl içerisinde tamamlanmak zorunda olduğunu açıkladı...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin ilk büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesinin devam ettiği Fikirtepe hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fikirtepe'de incelemelerde bulunan Bakan Özhaseki, sonrasında Fikirtepe Platformu'nun toplantısına katıldı. Bakan Özhaseki, 1 milyon 350 bin metrekare alanda devam eden dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması adına bölgedeki sorunların çözümü için harekete geçtiklerini söyledi.

Bölgedeki müteahhit, vatandaş ve arsa sahiplerinin iyi niyetli davranmaya davet eden Bakan Özhaseki, aksi taktirde bakanlığın gerekli bütün önlemleri alacağını belirtti.

BAKANLIK EL ATACAK
Fikirtepe'de bazı projeler teslime gün sayarken, bazı projeler içinde ikna süreçleri sürüyor. Toplantıda şuan yüzde 40 olan ve yılsonuna kadar yüzde 70 ila 80 civarına çıkması beklenen anlaşmalarda gerekli uzlaşmalar sağlanamazsa devreye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın gireceği kaydedildi.

2 YILDA TAMAMLANACAK
Bakan Özhaseki Toplam 18 milyar dolar yatırım değerine sahip, 35 bin konut ve 2 bin 500 ticari alan ile tamamlandığında 160 bin kişinin yaşamasının hedeflendiği Fikirtepe’nin ucu açık bir süreç olmadığını ve bölgenin iki yıl içerisinde tamamlanmak zorunda olduğunu, bakanlığın bu konuda kesin kararlı hareket edeceğini açıkladı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

İzmir Ulukent'te inşa edilen Norda Homes projesinde çalışmaların yanı sıra daire satışları da devam

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.