Bakanlıktan Bozcaada Açıklaması

Çanakkale Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Aralık 2014
Bakanlıktan Bozcaada Açıklaması

Bir süredir emlak ve gayrimenkul gündeminde yer alan Çanakkale'nin Bozcaada bölgesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı açıklamada Çanakkale sınırlarında bulunan ve koruma kullanma esasları kapsamında kiralanan doğal sit alanlarının hiçbir şekilde imara açılmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, doğal sit alanları ile özel çevre koruma bölgelerinde, devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerlere ilişkin kiralama ve tahsis işlemlerinin Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce yürütüldüğünü belirtildi.

Bu şekildeki günübirlik kullanım alanlarında, habitat bozulmalarının rehabilite edilebilmesi, atık su ve katı atıkların günlük bertaraf edilmesinde sorun yaşanmaması, kaçak ve izinsiz kullanımların engellenmesi, alanlarda daha sıhhi şartlarda hizmet verilmesi hususunda fayda sağlanması gibi amaçlarla çalışmalarda bulunulduğunu kaydedildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın yayın organlarında habere konu olan Çanakkale sınırları içerisinde bulunan doğal sit alanlarındaki söz konusu günübirlik alanlara ilişkin talepler değerlendirilerek koruma kullanma esasları kapsamında kiralanmaktadır. Bu alanlar kıyı kenar çizgisinin deniz kenarında kalan alanlar olup hiçbir şekilde imara açılmamaktadır. Günübirlik alanlarda sadece sunulan hizmetlere (şemsiye, şezlong gibi) karşılık ücret talep edilmekte olup bunun dışındaki alan kullanımı ve alana girişlerden ücret talep edilmemektedir. Tüm alanlar halkımızın kullanımına açıktır"(AA)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.