Bakanlıktan Fikirtepe Müteahhitlerine Uyarı

26 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Bakanlıktan Fikirtepe Müteahhitlerine Uyarı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe’de 13 adada ortaklaşa yetki alan firmalara ortak hisse yapmaları konusunda uyarıda bulundu.

Bakanlıktan Fikirtepe Müteahhitlerine Uyarı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, İl Müdürü Yaşar Güvenç ile birlikte Fikirtepe'de ruhsat alarak çalışmalarına devam eden 8 şantiyeyi ve sivil toplum örgütünü ziyaret etti. Gerek müteahhit firmalar, gerekse mülk sahipleri adına dernek temsilcilerinin Fikirtepe'deki sorunları dile getirdiği ziyarette Bakanlık, 13 adada ortaklaşa yetki alan firmaları uyardı.

YA DEVRET YA BİRLEŞ

Bu adalarda ortaklıkları bulunan firma yöneticilerini İl Müdürlüğü'ne davet eden Mustafa Öztürk, bu firma yetkililerine birbirleriyle anlaşma yapmalarını, az hissesi olanın çok olana devri veya ortak yapım ile yapmalarını önerdi.

ANLAŞMA SAĞLANMAZSA BAKANLIK İŞLEM BAŞLATACAK

Toplantıda, bu 13 adada ortaklığı bulunan firmaların belli bir süre içinde anlaşma sağlamamaları durumunda bakanlıkça çalışma başlatılacağı söylendi. Toplantıda yine yüzde 94 oranında anlaşma yapan CC Yapı adasında imza atmayan malikler daireye davet edilerek görüşüldü.


"Bakanlıktan Fikirtepe Müteahhitlerine Uyarı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap