Bakanlık’tan Taksim AKM Projesi Açıklaması

04 Mart 2016
PAYLAŞ
Bakanlık’tan Taksim AKM Projesi Açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Adrian Smith&Gordon Gill Architecture tarafından hazırlanan ve yarışmada birinci seçilen İstanbul Kültür Merkezi projesi için bizimle ilgisi yok açıklamasında bulundu...

8 yıldır kapalı olan Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi için Amerika ve Çin’de ofisleri bulunan Adrian Smith&Gordon Gill Architecture “İstanbul Kültür Merkezi” adlı proje hazırlayıp, World Architecture News’in düzenlediği WAN Ödülleri’nde birinci oldu. Görselleri basına sızan proje çok ses getirince bakanlıktan açıklama gecikmedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Taksim AKM binasının yerine yapılacağı iddia edilen projeye sahip çıkmadı. AKM ile ilgili verilen bir karar olmadığını belirten yetkililer proje için "Bizim istediğimiz veya sipariş ettiğimiz bir proje değil. Kendi kendilerine yapmışlar ve duyurmuşlar. Reklamlarını yapıyorlar" dedi.

Adrian Smith&Gordon Gill Architecture tarafından hazırlanan İstanbul Kültür Merkezi projesi, 6 eser arasından birinci seçildi. Tasarlanan proje içerisinde konser, opera, sergi alanları ve amfi tiyatro yer alıyor.


"Bakanlık’tan Taksim AKM Projesi Açıklaması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap