Bakırköy 46 “Central Park” Adıyla Mart’ta Yeniden Satışta

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

10 Şubat 2016
Bakırköy 46 “Central Park” Adıyla Mart’ta Yeniden Satışta

Aralık 2013’te mahkeme kararı ile durdurulan Bakırköy 46 projesinde yargıtay plan iptal kararını bozdu. Ali Ağaoğlu,  Central Park adıyla projenin inşaat ve satışına kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi...

Aralık 2013’de İstanbul 8.İdare Mahkemesi kararıyla durdurulan Bakırköy 46 projesi için yargıtay plan iptal kararını bozdu.

Bakırköy Belediyesi tarafından Bölge İdare Mahkemesi’ne yapılan başvuruda projenin ulaşımı engellediği, tarihi yarımada silüetini etkileyeceği iddia edilmişti. Mahkeme Aralık 2013’te yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Yargıtay plan iptal kararını bozdu.

İLAHİ ADALET YERİNİ BULDU
Bakırköy 46 projesinin inşaat ve satışına Central Park adıyla kaldığı yerden devam edeceklerini belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “17 Aralık kurbanı olduk. Neyse ki ilahi adalet yerini buldu. Bakırköy 46 en masum imarı olan bir proje. Aynı planla sadece isim değişikliği yapılarak satışlarımıza ve inşaatımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

BAKIKKÖY 46 BENİM EN BÜYÜK TRAVMAM
Bakırköy 46 benim en büyük travmam diyen Ali Ağaoğlu, “Hayatımda 3 büyük dönüm noktam oldu. Bunlardan biri 1977’de babamla yaşadığım kuşak çatışmasından dolayı babamın yanından ayrılmamdı. İkincisi 17 Aralık’ta yaşadıklarımdı. Üçüncüsü ise Bakırköy 46 projesinde yaşadıklarım oldu. Bana çok büyük darbe vurdu. Projenin maddi değil manevi boyutu önemli benim için. Neyse ki üst mahkeme haklılığımızı onayladı. Kendimize olan güvenimizi yeniden kazandık. Bu güvenle 2016’da daha büyük projelere imza atacağız” diye konuştu.

ÇOK ŞEY KAYBETTİK GİBİ GÖRÜNSEK DE ASLINDA DAHA ÇOK KAZANDIK
Bakırköy 46 projesinde çok şey kaybettik gibi görünsek de aslında daha çok kazandık diyen Ağağoğlu, “Aslında Bakırköy 46’da çok şey kaybettik gibi görünsek de daha çok kazandık. Çünkü 3 yılda lehimize gelişmeler oldu. Tüp geçit projesi projemizin önünden geçiyor. Marmaray var. Yine belediye hemen yanımızda Central Park var. Bunlar projemizin değerini daha da artırdı” dedi.

BİZE ANLAŞ GÖSTERENE BİZ DE ÖZEL BİR İMKAN SUNACAĞIZ
Projenin durdurulma kararı ile birlikte projeden daire satın alanların paralarını iade ettiklerini belirten Ağaoğlu, “ Sürecin ne kadar süreceğini bilmiyorduk. İnsanları mağdur etmek istemedik. Hepsinin parasını iade ettik. Sağ olsunlar bize o zaman büyük anlayış gösterdiler. Şimdi projemiz Central Park adıyla Mart’ta yeniden satışta olacak. O zaman bize anlayış gösterene bizde bugün özel bir imkan sunacağız” şeklinde konuştu.

2016 BİZİM İÇİNN MİLAD OLACAK
Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun iç yapısında değişim yaptıklarını vurgulayan Ali Ağaoğlu, “Daha profesyonel bir yapıya gidiyoruz. 20-25 yıllık yeni planlar yaptık. 2016 bizim için milad olacak” dedi.

2 YENİ PROJE DAHA GELİYOR
2016’da 2 yeni projeye start vereceklerini söyleyen Ali Ağaoğlu, 2016 için 2,5 milyar TL satış hedeflerinin olduğunu vurguladı.

AĞOĞLU ANADOLUYA AÇILIYOR
Gayrimenkulün farklı dallarında projeler geliştireceklerini söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir ise Anadoluda yatırım planlarının olduğunu belirtti.

HEDEF TÜRKİYE’NİN EN KURUMSALI OLMAK
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı ise Türkiye’nin en kurumsal icrası olma hedeflerinin olduğunu vurguladı.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bahçeşehir Hayat projesi lansman dönemine özel indirim sunuyor

Bahçeşehir Hayat projesi lansman dönemine özel indirim sunuyor

İstanbul'un son yıllarda gelişen bölgesi Bahçeşehir'de hayata geçirilecek Bahçeşehir Hayat projesi,

18 Ağustos 2017


Vira İstanbul’da ‘Şimdi Al Taşındıktan Sonra Öde’ kampanyası başladı

Vira İstanbul’da ‘Şimdi Al Taşındıktan Sonra Öde’ kampanyası başladı

Gül İnşaat Beylikdüzü’nde inşa ettiği Vira İstanbul projesinde ‘Şimdi Al Taşındıktan Sonra Öde’ kamp

18 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat