Bakırköy Eski Kadın Doğum Hastanesi Arazisi İhaleye Çıkıyor

23 Şubat 2016
PAYLAŞ
Bakırköy Eski Kadın Doğum Hastanesi Arazisi İhaleye Çıkıyor

Bakırköy’deki eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi arazisi ihaleye çıkıyor. 25 Şubat’ta Emlak Konut GYO tarafından ihalesi yapılacak olan arsa üzerinde konut ya da AVM yapılması planlanıyor…

Bakırköy’de Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi arazisi ihaleye çıkıyor.

Emlak Konut GYO tarafından 25 Şubat’ta ihalesi yapılacak olan 5 bin 250 metrekare arsa üzerinde konut ya da AVM yapılması planlanıyor.

İHALE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy Yenimahalle’de bulunan hastane için plan değişikliğine giderek bölgeyi ticari alan çevirdi. Ticaret fonksiyonu getirilen yeni planla 5 bin 250 metrekarelik parselde iş merkezleri, ofis, büro, çarşı, çok katlı mağazalar, katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, otel gibi konaklama tesisleri, lokanta, gazino, düğün salonu gibi ticaret ve hizmet fonksiyonlarına ilişkin yapılar inşa edilebilecek. Birden farklı fonksiyon bir arada yer alabilecek. Bölge için hazırlanan Ticaret Amaçlı 1/5000 Ölçekli Nâzım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 20 Mart 2014 tarihinde onaylandı. 1,5 emsal ile 6 kat yükseklik getirilen arsaya 7 bin 792 metrekare inşaat alanı hakkı tanındı.

Çevrede tek SSK hastanesinin sağlık amaçlı değil de AVM yapılacak olması tepkileri artırıyor.

 


"Bakırköy Eski Kadın Doğum Hastanesi Arazisi İhaleye Çıkıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap