'Başakşehir'de önemli projeler yapacağız'

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

03 March 2018
'Başakşehir'de önemli projeler yapacağız' İBB Başkanı Mevlüt Uysal, düzenlendiği ilçe ziyaretleri kapsamında Başakşehir Belediyesi'nde Başkan Yasin Kartoğlu ve ilçe belediyesi bürokratlarıyla görüştü. İBB Başkanı Uysal, ilçe belediye binasında daha önce birlikte çalıştığı ilçe belediye çalışanları ile sohbet ederek çalışmalara hakkında bilgi aldı. Uysal daha sonra da İBB ve Başakşehir Belediye bürokratlarının da katıldığı yatırım ve hizmetlerin ele alındığı toplantıya katıldı. 

Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Uysal, toplantıda kentsel dönüşüm çalışmalarında gelinen aşamanın da konuşulduğunu, alt ve üst yapı çalışmaları ile Hoşdere mevkisinde yürütülen çalışmalarından bahsedildiğini belirtildi. 

Ayrıca Eşkinoz Deresi ile Bahçeşehir Gölet Peyzaj Düzenlemesi'nin bir an önce bitirilerek vatandaşların hizmete sunulmasının önemine vurgu yapan Başkan Uysal, Altıntepe, Güvercintepe, Şahintepe, Fenertepe ile ilgili projelerin de Başakşehir için önemli projelerden olduğunu kaydetti. 

Uysal, Kayaşehir Engelsiz Park Projesini yakından takip ettiğini ve yeşil alanların sayısının arttırılmasının önemli olduğunu söyleyerek, "Yaşam Parkı, Kapalı Spor Kompleksi, Spor Salonu, Kongre Merkezi ile birlikte Başakşehir ilçemiz, eminim cazibesini daha da arttıracaktır" diye ekledi. 

İBB Başkanı Uysal, Başakşehir ziyaretiyle ilgili açıklamasını şu ifadeleri sürdürdü:

"Büyükşehir Belediye Başkanlığımdan önce burada görev yapıyordum. İlk ziyaretimi buraya yapsaydım, 'Başkan Başakşehir'e torpil geçiyor' derlerdi. Nasılsa Başakşehir bildiğimiz bir yer. O yüzden burayı sona sakladık. Hem Başakşehir İlçe Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu Bey burada yapacakları çalışmaları belirlesinler ondan sonra ziyaret ederiz diye de düşündük. Başakşehir için yapacağımız çok proje var. Büyükşehir olarak burada neler yapabileceğimizi konuştuk. Yapımı devam eden projelerin hangilerinin seçimden önce biteceğini değerlendirdik. Eminim Büyükşehir olarak burada çok güzel projelerimiz olacak ve kısa sürede tamamlanıp vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak." 

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu ise İBB Başkanı Uysal'a teşekkürlerini sunarak,  "Ekibiyle bizleri ziyaret ederek onurlandırdılar. Kendileri zaten burayı biliyorlar. Birlikte neler yapabiliriz, nasıl koordine olabiliriz, ilçemizin ihtiyaçları ve devam eden ve yeni başlanacak projelere dair çok verimli bir toplantı yaptık. Bu yeni dönemde çok güzel projeleri Başakşehrimize kazandıracağız" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Nevşehir Emlak Konutları'nda satışlar sürüyor

Nevşehir Emlak Konutları'nda satışlar sürüyor

Nevşehir Emlak Konutları projesinde kalan son konutlar satışta. İşte fiyat listesi…

02 July 2020


Otopark Yönetmeliği bir kez daha ertelendi

Otopark Yönetmeliği bir kez daha ertelendi

'Her daire için zorunlu bir otopark' düzenlemesinin yürürlüğe girme tarihi ertelendi.

01 July 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum