Başakşehirli Yeni Tesisle Spora Doyacak

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Mayıs 2015
Başakşehirli Yeni Tesisle Spora Doyacak

Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Başakşehir halkına tüm spor dallarında hizmet verecek olan Başakşehir Spor Parkı hizmete girdi.

Başakşehirli Yeni Tesisle Spora Doyacak

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, söz verdikleri gibi her mahalleye vatandaşların ücretsiz yararlanabileceği Spor parkları yaptıklarını söyledi.

Başakşehir Belediyesi, "10 Mahalleye 10 Spor Parkı" projesi kapsamında sağlıklı yaşamın marka kenti olmaya aday Başakşehir'e kalıcı bir eser daha kazandırdı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Modern Kent yaşamının ilk örneklerinden güzide ilçemiz Başakşehirimizi her alanda olduğu üzere sporda da etkin hale getiriyoruz" dedi.

Ücretsiz Spor Parkları

Söz verdikleri gibi her mahalleye Başakşehirlilerin ücretsiz yararlanabileceği spor parkları yaptıklarını belirten Uysal, "İlçemize Başakşehir Spor Parkı ile sosyal alanlar bakımından en dikkat çeken tesislerinden birini daha kazandırdık. Pek çok spor dalının icra edildiği spor parklarımızın yanına ücretsiz yüzme havuzları da yapıyoruz. Havuzlarımızın ihalesi yapıldı. Hatta bazı yüzme havuzlarımız tamamlanmak üzere. Yaz spor okulları döneminde yüzme havuzlarımız da hizmete girmiş olacak. Spor okullarımızda 2 bin 500'e yakın öğrencimiz var. 10 Mahallemizde 10 spor parkını tamamladığımız zaman en az 25 bin öğrencimiz ücretsiz spor parklarından yararlanmış olacak" dedi.

Amatör takımların kullanması için 2 bin 500 kişilik bir stat yapacaklarını da dile getiren Uysal, "Önümüzdeki yıllarda sporda altyapı olarak çok gelişeceğiz. İlçe okullarımızın spor alanlarının yenilenmesi konusunda da desteklerimiz devam ediyor" diye konuştu.

-
Başakşehirli Yeni Tesisle Spora Doyacak
-

Avrupa kupalarına gitmeyi garantileyen Başakşehir Spor Kulübünü de tebrik eden Başkan Uysal; "İlçemize kazandırdığımız tesislerde yetişecek sporcularımız inşallah gelecekte Başaksehir Spor'un alt yapısını oluşturacak" dedi.

Sayılarla Başakşehir Spor Parkı;

- 2 adet futbol sahası

- 1 adet basketbol sahası

- 1 adet voleybol sahası

- 1500 metre yürüyüş pisti

- 500 metre bisiklet parkuru

- 450 metrekarelik çocuk oyun alanı

- 1 adet kay kay pisti

- 1 adet yüzme havuzu

- 1 adet kafeterya

- 300 metrekarelik açık fitness alanı

- 120 araçlık otopark

- Soyunma odaları

- Revir

- Mescid

- 480 ağaç

- 6 bin 100 bodur bitki

- 7 bin 200 metrekarelik çim alanHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.