The Mandarins
İletişim Formu

GÖNDER Gönderiliyor...

Talebiniz ulaştı.

Reklamı Göster

Başbakan Davutoğlu’ndan Flaş Sur Açıklaması

Diyarbakır Sur'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

02 Nisan 2016
Başbakan Davutoğlu’ndan Flaş Sur Açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır Sur'un mimari dokusu korunarak UNESCO ve Koruma Amaçlı İmar Planı çerçevesinde ihya edileceğini söyledi...

Diyarbakır'da tarihi Hasanpaşa Hanı'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu, yeniden inşa edilecek olan Sur'da UNESCO ve Koruma Amaçlı İmar Planı çerçevesinde hareket edileceğini açıkladı.

Mimari dokunun kesinlikle korunacağını belirten Davutoğlu halkın rızası olmadan adım atılmayacağını belirtti. Sur'u en güzel şekilde inşa edeceğiz diyen Davutoğlu, "Burada mülkü olanlar eldeki imkanlarla neler yapılacaksa yapma hakkına sahip olacaklar. Kirada olanlar kira öder gibi ev sahibi olacak şekilde düzenleme yapıyoruz." ifadelerinde bulundu.

İhya çalışmalarının aslına uygun gerçekleştirileceğini söyleyen Davıtoğlu, "Hiçbir bina dışarıdan bakıldığında Ulu Camii'nin minaresinden yüksek olmayacak. Bu size tahaadümüzdür. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı danışma ofisleri kuracak. Rıza dışında bir şey yapmayacağız." dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Bir ERP Yapı projesi olarak hayata geçen Göl Konakları Karaağaç, İstanbul Avrupa yakası Büyükçekmece

21 Nisan 2017


Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Bir Fırat Life Style-Dimaş İnşaat-Mikro İnşaat-Evon İnşaat ortaklığı projesi olarak hayata geçen Rel

20 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.