Başbakan Davutoğlu’ndan Siluet Açıklaması

09 Nisan 2016
PAYLAŞ
Başbakan Davutoğlu’ndan Siluet Açıklaması

Başbakan Davutoğlu, Bundan sonra İstanbul'a hançer gibi saplanan hiçbir eser yapılmayacağı konusunda Bakanlara talimat verdiğini açıkladı...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Süleymaniye Camii'ndeki Mimar Sinan'ı anma programına katıldı. Programda Başbakan'a Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve İstanbul Valisi Vasip Şahin eşlik etti.

HANÇER GİBİ SAPLANAN HİÇBİR ESER YAPILMAYACAK

Başbakan Davutoğlu, İstanbul'un silueti hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız olmak üzere bütün bakanlarımıza en açık ve net talimatımız, bundan sonra İstanbul'a hançer gibi saplanan hiçbir eser yapılmayacak" dedi.

Davutoğlu, "Şimdi bir muhasebe vaktidir arkadaşlar, hepimizin muhasebe vakti. Eğer bir gemiyle İstanbul'a doğru yaklaşıyorsanız, bir tarafta Süleymaniye, diğer tarafta da Gökkafes denilen bir ucube yan yana durduğunda bizim nesil Mimar Sinan'dan hiç ders almamış diye insan üzülüyor, mahvoluyor. Tarihi Yarımada'ya şirk koşmak, o yarımadayı tahakküm eden ne eser varsa bu şehre ihanettir. Aynı şeyi Zeytinburnu kuleleri için de söylerim, diğer yapılar için de..." şeklinde konuştu.


"Başbakan Davutoğlu’ndan Siluet Açıklaması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap