Başbakan Davutoğlu’ndan Taksim AKM Açıklaması

21 Nisan 2016
PAYLAŞ
Başbakan Davutoğlu’ndan Taksim AKM Açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir gazetecinin Atatürk Kültür Merkezi ne zaman bitirilecek sorusu üzerine açıklamada bulundu...

Kültürel Kalkınma Programı Toplantısı'nda gazeticilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Taksim Atatürk Kültür Merkezi ile ilgili açıklama yaptı.

Bir gazetecinin Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi ne zaman bitirilecek sorusu üzerine Başbakan Davutoğlu, "AKM'yi iyi değerlendirmek lazım. Yeni kutuplaşmalara sebep olmadan hep beraber değerlendirelim." dedi.

2013'te yaşanan olaylara bakarak, ideolojik görüş ayrılıklarına bakarak değerlendirmek lazım diyen Dautoğlu, "İstanbul’un güzel bir meydana ihtiyacı var. Ama Taksim ve civarında bunu görmek mümkün değil. Kent bilinciyle buna bakacağız. AKM hem statik problemler yaşanan hem de hukuki sorunlar yaşanan bir konu. Oraya İstanbul’un ihtiyacı olan büyük bir sanat merkezi yine istişare ederek yapılmasını konuşmak durumundayız. Yeni kutuplaşmalara sebebiyet vermeden hep beraber değerlendirelim. AKM de dahil olmak üzere İstanbul meydanlarının güzelleştirilmesi bir amaç olmalı." şeklinde konuştu.


"Başbakan Davutoğlu’ndan Taksim AKM Açıklaması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap