• Diğer Haberler
  • Başkan Alıcık, Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi!

Başkan Alıcık, Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi!

Aydın Nazilli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Ekim 2015
Başkan Alıcık, Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi!

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ilçe genelinde görev yapan mahalle muhtarları ile istişare toplantısı yaptı...

Nazilli Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda mahalle muhtarları ile bir araya gelen Başkan Haluk Alıcık, muhtarların dilek, istek, sıkıntı ve sorunlarını dinlerken mahallelerde yapılan ve yapımına devam edilen hizmetler hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Özkan ve Mesut Erdemir eşliğinde meclis toplantı salonunda muhtarların mahalleleri ile ilgili dilek, istek, sıkıntı ve sorunlarını dinleyen Başkan Alıcık muhtarlardan bir daha ki toplantıya mahalleleri ile ilgili konular hakkında yazılı bilgi vermelerini istedi. Maddeleştirilerek yazılı olarak verilen bilgilerin daha detaylı inceleme altına alınacağını ve iş programının da maddeleşen listelere göre düzenlemeler yapılacağını ifade etti.

Muhtarların dile getirdiği sorunlardan en çok üzerinde durulan konular hakkında notlar alan Başkan Alıcık Nazilli merkezdeki mahallelere ne kadar hizmet yapılıyorsa büyükşehir yasası ile köy konumundan mahalle statüsüne geçen ve Nazilli Belediyesinden hizmet alan mahallelerin aynı oranda hizmetler aldığını söyledi. Mezarlıkların düzen ve bakımı, mahalle içlerinde ki yolların bakımı, okul köprü cami bakım ve tadilatları hatta yeniden yapılması, mahallelerin temizliği, ilaçlamaları dahil Nazilli Belediyesi tarafından yapıldığını belirten Alıcık; “Bugün burada artık geleneksel hale getirdiğimiz toplantılarımızdan birini yapıyoruz. Siz muhtarlarımız ile bu toplantıları önümüzdeki süreç boyunca her ay yapmaya devam edeceğiz. Merkezde ve tüm mahallelerde yapmış olduğumuz ve yapabileceklerimizin değerlendirmelerini yapacağız. Siz muhtarlarımdan benimde özellikle özen göstermenizi istediğim konular olacak. Bu yüzden acele etmeden sağlıklı ve sağlam adımlarla daha iyi hizmetlerin plan programını yapacağız. Mesela çöplerin gelişi güzel yerlere atılmaması, çöp konteynırlarının konulup temizlik işleri müdürlüğü çalışanlarımız tarafından çöplerin toplanması bizim önemle üzerinde durduğumuz konulardan biri. Bunun yanında sinek, sivrisinek, bit, pire gibi haşerelerin ilaçlamalarının yapılması, mezarlıkların temizlenmesi hizmetlerimiz kesintisiz olarak sürmektedir. Yine ayrıca sizlerden önemle rica ediyorum belediyemize ait arsa dükkân tarla ve bahçelerin kiralanmasını biz yapıyoruz. Kiracının kiracısı olmaz ayrıca icralık olan yerler konusunda da gereken hassiyeti göstermenizi istiyorum. Unutmayın ki sizlerle bizim birinci görevimiz halkımıza hizmet etmektir. Biz bunun için seçildik“ şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AVM’lerle ilgili görüş bildirdi. Palandöken, sadece Ankara’da

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat