Başkan Toru Vatandaşlarla Bir Araya Geldi!

Konya Meram'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Eylül 2015
Başkan Toru Vatandaşlarla Bir Araya Geldi!

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, “Mahallemizde Başkan Var” projesi kapsamında Durunday, Yorgancı ve Çandır mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi...

Meram Belediyesi tarafından “Mahallemizde Başkan Var” projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıların ilki Bacıyan-ı Meram Kültür ve Sanat Merkezi’nin bahçesinde yapıldı. Toplantıya Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ile birlikte başkan yardımcıları, daire müdürleri, Durunday, Yorgancı ve Çandır mahallelerinin muhtarları ile vatandaşlar katıldı. 1,5 yıl içerisinde yaptıkları önemli yatırım ve hizmetleri anlatan Başkan Toru, “Meram’da imar planlarının hepsini yeniden ele aldık. Her bölgeyi kendi içinde bir cazibe merkezi olacak şekilde, ticari alanı, meydanı, okul alanı, sağlık tesisi, sosyal tesisi, parkları ve yürüyüş alanlarıyla yeniden planladık. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü hangi bölgeye gidersek sahada karşımıza çıkan öncelikli sorun, imar planı, mülkiyet problemi ve hisseli arazilerdir. Bunların çözümüyle beraber önümüzdeki 10 yılda Meram’ın ciddi bir ivme yakalayacağına inanıyorum. Bunu hızlandırmak için Şükran Mahallesi’nde 200 bin metrekarelik bir alanı, kentsel dönüşüm alanı ilan ettik. Diğer 5 mahallemizle birlikte toplamda 1 milyon 120 bin metrekarelik bir alanda dönüşüm çalışmamız sürüyor. Normal şartlarda 5-10 yıllık dönemde yapılabilecek bir hamleyi biz 1,5 yıla sığdırmış olduk” dedi.

“YENİ HİZMET BİNASI ALT MERKEZ OLACAK”
Yeni belediye hizmet binasının bir alt merkez olacağını ve onun çevresinde tümden bir yapılanma olacağını vurgulayan Başkan Toru, “Hizmet binamızla birlikte, camimiz, meydan ve yeni temelini attığımız, bodrumda bay ve bayanlar için yarı olimpik yüzme havuzlarının olduğu, zemin katta o bölgenin alışveriş ihtiyacını karşılayacak dükkanlar ve onun üzerinde de 2 kat ofis alanları ve son katta restoran olmak üzere 15 milyon liralık bir yatırımı daha Meram’a kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

“ERTUĞRUL’UN TORUNLARI MUKADDERATINA SAHİP ÇIKACAK”
1 Kasım seçimlerinin önemine de değinen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Ülke olarak yeni bir yolculuğun arefesindeyiz. Milli iradenin sesini hep beraber güçlendirmeliyiz. Ecdat bu toprakları bize kanı pahasına emanet etti. Biz vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, mukaddesatımıza ve değerlerimize sahip çıkacağız. Bu seçimde Ertuğrul’un torunları mukadderatına sahip çıkacak. Şehitlerimizin kanı üzerinden politik fırsatçılık yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. 100 yılın seçiminin farkına vararak hep beraber çalışacağız. Belediye olarak bazı yatırımları sizlere ulaştırmamız ve bürokratik engelleri aşmamız güçlü bir iktidarla mümkündür. Ne kadar güçlü bir iktidara sahip olursak, büyük projelerin hayata geçmesi de hızlanmış olacaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Toru’nun konuşmasından sonra vatandaşlar da mahalleleriyle ilgili isteklerini dile getirdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Şener Şen Muğla'da Site Yaptırıyor!

Şener Şen Muğla'da Site Yaptırıyor!

Ünlü oyuncu Şener Şen, Muğla'da yer alan arazisine havuzlu villaların yer aldığı bir site yaptırıyor

24 Nisan 2017


3 İlde Acele Kamulaştırma Kararı Çıktı!

3 İlde Acele Kamulaştırma Kararı Çıktı!

Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında kapsamında Türkiye genelindeki 3 ilde yer alan bazı taşınmazlar içi

24 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.