• Diğer Haberler
  • Başkan Yardımcısı Menteş Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi!

Başkan Yardımcısı Menteş Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi!

Bitlis Tatvan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

21 Eylül 2015
Başkan Yardımcısı Menteş Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi!

Bitlis’in Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş, ilçenin Esentepe Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları basın mensupları tek tek yerinde göstererek, ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu söyledi...

İlçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle birlikte hizmet yapılmadığı öne sürülen mahalleyi gezen Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş, yapılan hizmetleri tek tek yerinde göstererek, öne sürülen iddiaların tamamen asılsız ve üzücü olduğunu söyledi. Mahallede yapılan hizmetlerin detaylarını yerinde inceleme yaparak basınla paylaşan Başkan Yardımcısı Menteş, daha sonra basınla değerlendirme toplantısı yaptı. Menteş, mahalle muhtarının iddialarının tamamen asılsız olduğunu ve aksine söz konusu mahallede önceki dönemlerde yapılmayan hizmetlerin yapıldığını söyledi. Belediye tarafından mahalleye yapılan hizmetlerden birebir haberdar olan bir mahalle muhtarının bu tür asılsız iddiaları gündeme getirmesinin kendilerini üzdüğünü ifade eden Menteş, “Mahalle muhtarımızın ‘Belediye tarafından mahallemizde hiçbir hizmet yapılmamıştır’ söylemleri gerçek dışı ve hoş olmayan ifadelerdir. Biz belediye olarak söz konusu bu mahallemizde son iki yılda toplam 7 kilometrelik yol ağının 5 kilometresini tamamlamış olup, geriye kalan yaklaşık 2 kilometrelik yol ise dar ve elektrik ile telefon kablolarının yoğun olmasından dolayı girilemeyen yollardır. Ancak bu 2 kilometrelik yol içinde halen çalışmalarımız devam etmektedir. Bunun yanında yine söz konusu mahallemizde, mahalle muhtarımızın bilgi ve destekleriyle mahalle sakinleriyle anlaşarak imar yollarını açıp yol genişletme çalışması yaptık. İmar yolundaki yol genişletme çalışmasından kaynaklı zararlar için de mahalle sakinlerimize briket ve çimento yardımında bulunduk. Belediye olarak hizmet yaparken, bize bağlı 22 mahallemizde ayrım yapmadan hizmet yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bir mahalle muhtarımızın bu şekil asılsız iddiaları bizi halkımıza yapacağımız hizmetlerden alıkoymayacağı gibi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada plan ve programlar çerçevesinde tüm mahallerimize yönelik hizmetlerimiz devam edecektir” dedi.

Mahalle muhtarının belediyeye gittiğinde muhatap bulamadığıyla ilgili iddialara da açıklık getiren Menteş, “Muhtarın ‘belediyeye gittiğimde muhatap bulamadım’ sözü de maalesef gerçeği yansıtmamaktadır. Muhtarın belediyeye uğradığını belirttiği söz konusu tarihte Belediye Başkanımız Fettah Aksoy, başkanı olduğu Bitlis Katı Atık (BİKA) ile ilgili olarak proje görüşmeleri için beraberindeki heyet ile birlikte ABD’de bulunuyordu. Başkan yardımcısı olarak ben ise elim bir kaza sonucu şehit düşen polislerimiz için Bitlis’te düzenlenen cenaze törenine katılmıştım. Ancak başkanımızın il dışında olması nedeniyle yerine vekalet eden başkan yardımcımız belediyede bulunmasına karşın, başkanımızla hiçbir şekilde görüşmediği gibi muhatap bulamadığını da öne sürmüştür. Bunlar hoş olan şeyler değildir. Bu aslı ve astarı olmayan iddialar bizleri sadece üzmüştür” diye konuştu.

Belediye olarak ilçede yürüttükleri diğer çalışmalarla ilgili de bilgi veren Menteş, “Yaz sezonunda ilçemizde başlanan doğalgaz çalışmasından sonra tahrip olan yollarımızda onarımlar devam ediyor. Bunun yanında bazı mahallelerimizde kilit parke taşı, sathi kaplama ve asfalt çalışmalarımızın bir kısmı tamamlandı, bir kısmı ise devam ediyor. Bu kapsamda şu anda Kale, Kültür, Bahçelievler, Cumhuriyet, Şirinevler, Pınarbaşı ve Karşıyaka mahallelerimizin programda olan asfalt çalışmaları yapılıyor. Bu kapsamda şimdiye kadar biz 16 kilometrelik yolu tamamladık. Deyim yerindeyse çalışmalarla adeta ilçemizi tam bir şantiye alanına dönüştürdük. Halkımıza hizmetlerimiz bunlarla da sınırlı değil. Kanalizasyon, içme suyu ve yeni hizmet binası projelerimizi ise yakında hayata geçireceğiz. Daha yeni birçok proje ve çalışmalarla Tatvan için, Tatvanlılar için hizmet yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat