• Emlak Haberleri
  • Bayraktar İnşaat’tan 50’nci Yılına Özel Bir Proje “Adres Ankara Evleri”

Bayraktar İnşaat’tan 50’nci Yılına Özel Bir Proje “Adres Ankara Evleri”

İnşaat sektöründe yarım asrı geride bırakan Erdoğan Bayraktar’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Bayraktar İnşaat, Ankara Yenimahalle’de yapımını devam ettirdiği “Adres Ankara Evleri” projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

24 October 2023
Bayraktar İnşaat’tan 50’nci Yılına Özel Bir Proje “Adres Ankara Evleri” Toplamda 3.000 konut ve açık sokak, cadde çarşısı ve dükkanları konsepti bulunan Adres Ankara Evleri projesinin Ankara’da gerçekleştirilen etkinliğine Geçmiş dönemlerde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yapan Ali Çoşkun, Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hüseyin Çelik, Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk, TBMM Başkanvekilliği görevlerinde bulunan Sadık Yakut, Başbakan Yardımcılığı yapan Yalçın Akdoğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Salim Salih Sarıalioğlu’nun yanı sıra, yeni ve eski dönemden çok sayıda milletvekili, siyaset, spor ve iş dünyasından isim katıldı.

Bayraktar inşaat Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bayraktar yaptığı konuşmada, “Bugün bir araya gelmemizin nedeni Adres Ankara Evleri projemizi ev satın alan müşterilerimize, yakın arkadaşlarımıza, dostlarımıza anlatmak, tanıtmak istememizdir. Burada bulanan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, dua ediyorum, iyi ki varsınız. Dünya’da ekonomik kriz var ve ülkemizde de sıkı para politikası uygulanıyor. Bu durum bizim gibi inşaat sektöründe olanları ve yap satçıların işini çok zorlaştırıyor. Bu durum bir müddet daha böyle devam edecek gibi görünüyor. Bu sebeple siz yakınlarımızla durumu ve projemizin geldiği noktayı paylaşmak istedik” dedi.

Dünya 5-10 senede bir ekonomik krizlerle karşı karşıya kalıyor.

Dünyanın 5-10 senede bir ekonomik krizlerle karşı karşıya kaldığını belirten Erdoğan Bayraktar Türkiye’nin etkilendiği 1974, 2008 yıllarında karşı karşıya kaldığı ekonomik ambargo ve krizlerden nasıl çıktığına dair örnekler vererek “ Konut, emlak, gayrimenkul daima faiz ve dövizi yenmiştir. Kriz dönemlerinde konut yatırımı yapmayanların büyük çoğunluğu da kriz sonrası artan fiyatlar karşısında bu kararlarından pişman olmuşlardır ” diye konuştu.

Adres Ankara Evleri Projesinin Faiz ve Döviz Karşısında Avantajları Var

Adres Ankara Evleri Projesinin artan faiz ve döviz kurları karşısında avantajları olduğunu söyleyen Bayraktar, birinci olarak projenin ayrıcalıklı bir proje olduğunu, Ankara’da farkındalık yaratacağını, yaşam alanları, sosyal ve kültürel alanları ile örnek proje olacağını, ikinci olarak projenin yükseldiği yerde konum olarak Türkiye’nin en büyük 2. Hastanesinin yer aldığını, bölgenin gelişime açık ve potansiyelinin çok yüksek olduğunu bununda bu projede yapılacak konut veya ticari alan yatırımı ile artan faiz oranlarının çok daha üstünde bir değer elde edileceğini gösterdiğini, üçüncü olarak da projenin 3 parselde toplamda yaklaşık 3 bin konuttan oluştuğunu söyleyen Erdoğan Bayraktar bunun yaklaşık 1.290 adetlik kısmının kooperatif sahiplerine 160 m2, 4+1 olarak teslim edileceğini, Bayraktar İnşaat olarak da yaklaşık 1.536 daire ve Adres Ankara Çarşı bölümünde de yaklaşık 70 adet ticari alanın da kendilerine ait olacağını belirtti.

2025 Yılında Teslim Edilecek

Adres Ankara Evleri projesinden konut alan ailelere yönelik açıklamalarda bulunan Bayraktar, satın alınan daireleri taahhüt edildiği gibi 2025 senesinin ortalarında ailelere teslim edeceklerini söyledi. Şu an devam eden inşaatın yüzde 45-50 seviyelerinde olduğunu belirtti.

İnşaatlarımızda Kaliteye Önem Veriyoruz

Yaptıkları inşaatlarda kaliteye ve güvenliğe önem verdiklerini söyleyen Erdoğan Bayraktar, Adres Ankara Evleri projesinde her binanın altında 80 ila 100 fore kazık olduğunu, onun üstünde ise binanın metre karesinden daha büyük şekilde 180 cm kalınlığında radye temel olduğunu, kolonların perde sistemi ile inşa edildiğini, beton olarak da C40-C45 kalitesinde beton kullanıldığını belirtti.

Modern Hayatın Gereklerini de Komşuluk İlişkilerini de önemsiyoruz

Çevreye duyarlı, yeşil dostu olan Adres Ankara Evleri inşaatında toplam 74 bin metrekarelik peyzaj alanı sunuyor ve içerisinde özel okul, cami, alışveriş merkezi, cafe, restoranlar, spor salonu, sauna, hamam, basketbol sahası, voleybol sahası, futbol sahası ve tenis kortları bulunuyor. Modern hayatın gerektirdiği sosyal donatıları içeren projemizde aynı zamanda komşuluk ilişkilerinin ve sosyal dayanışmanın artırılması amaçlanmıştır diyen Bayraktar, konsept olarak hem Türkiye’de hem de Ankara’da farkındalık oluşturan proje olacaklarını söyledi.

50 Yılda Yapmış Olduğu İşleri İçeren Kataloğu Muhammed Oktay Bayraktar’a Verdi

Yaptığı konuşmada 1973 yılından itibaren inşaat sektörü, kamu ve siyasal alanda gerçekleştirmiş olduğu ilkler ve o dönemlere ait değerli bilgiler aktaran Erdoğan Bayraktar 50 senedir inşaat işiyle uğraştığını söyleyerek sahneye davet edilen oğlu İnşaat Mühendisi Muhammed Oktay Bayraktar’a 50 yılda yapmış olduğu işleri içeren “Bayraktar İnşaat 50. Yıl Kataloğunu” teslim ederek konuşmasını tamamladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum