Bazı sitelerde taşınmalar yasaklandı

Koronavirüs salgını nedeniyle siteler kendi tedbirlerini alabiliyor.

22 May 2020
Bazı sitelerde taşınmalar yasaklandı Çin'in Wuhan bölgesinde başlayarak kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını, ülkemizde Mart ayının ikinci haftasından itibaren görülmeye başlandı. Bu tarihten sonra salgına karşı alınan önlemler aylar sonra sonuçlarını vermeye başladı. Öte yandan koronavirüs salgınında site yönetimlerinin kendi bölgeleri için birtakım tedbirler aldığı da görüldü.

Sokağa çıkma kısıtlamalarında sitelerdeki yürüyüş parkurları, spor alanları ve kamelya gibi bölgelere insanların çıkması yasak olurken site yönetimlerinin diğer ortak kullanım alanlarına da kısıtlama getirdiği biliniyor.

KİRALAMALAR DA YASAK!

Ülke genelinde 4 bin 500 konut için hizmet sunan MŞ Yapı, koronavirüs salgını nedeniyle hizmet sunduğu sitelerde kiralama ve taşınmaları durdu.

Koronavirüs salgını sürecinde aldıkları kararlar hakkında bilgilendirmede bulunan MŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özant, "Tüm dünyada etkisini gösteren koronovirüs salgını için pandemi ilan edildi. Bu kapsamda site yönetimlerinin önemi anlaşılmış görev sorumlulukları artmıştır. Sokağa çıkma yasaklarının etkili olduğu günlerde ortak alanlarının kullanılmaması ve site sakinlerinin normal günlerde de kendini izole ettiğini açıkça söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

SOSYAL DONATILAR KAPATILDI

MŞ Yapı'nın hizmet sunduğu sitelerde alınan tedbirler kapsamında fitness merkezi, hamam, sauna, buhar odası gibi ortak kullanım alanları bu süreçte kapatıldı. Ayrıca açık alanda bulunan ortak kullanım alanları olan çardaklar, oturma bankları ve tüm oyun alanları da bu dönemde kullanıma kapatıldı.

Bu süreçte alınan diğer tedbirlere bakıldığında, temasın sık olduğu kapılar, asansörler ve blok içi gibi bölgeler sıklıkla dezenfekte ediliyor. Bu bağlamda asansör kapı kolları ve asansör tuşları, kapı kolları, posta kutuları her gün buharlı temizlik cihazlarıyla temizleniyor. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçları ise site yönetimleri tarafından karşılanıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum