Belediye Projelerine İSTKA Desteği!

İstanbul Maltepe'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

11 Eylül 2015
Belediye Projelerine İSTKA Desteği!

İSTKA, belediyelerin projelerine destek sağlamayı sürdürüyor. Ajans, 2 projeye 1 milyon 917 bin liralık maddi destek verdi.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın 2015 yılı Mali Destek Programlarına 2 projeyle başvuran Maltepe Belediyesi’nin, “Maltepe Girişimcilik Mutfağı” ve “Maltepe Bağımsız Mutluluk Merkezi” projeleri, 1 milyon 917 bin liralık destek almaya hak kazandı.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), 2015’in ilk çeyreğinde, Mali Destek Programları kapsamında duyurduğu “Bağımlılıkla Mücadele” ve “Kadın İstihdamının Arttırılması” mali destek programlarına başvuran Maltepe Belediyesi’nin iki projesini kabul etti. Bu kapsamda Kalkınma Ajansı belediyeye, projelerde kullanılmak üzere toplam 1 milyon 917 bin TL karşılıksız mali destek sağlama kararı aldı. Belediyelerden vakıflara, üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına kadar 300’e yakın kuruluşun başvuru yaptığı programlarda yalnızca 50 projeye destek verilmesi kararı alınırken, Maltepe Belediyesi’nin yürütücüsü olduğu “Maltepe Girişimcilik Mutfağı” ve “Maltepe Bağımsız Mutluluk Merkezi” projeleri ilk yüzde 15’lik dilime girerek büyük başarı elde etti.

KADINLAR GİRİŞİMCİLİK MUTFAĞINDA

Maltepe Belediyesi sunduğu iki projeden ilki olan ve kadınların sosyal hayata katılması ve kadın istihdamının arttırılmasını hedef alan “Maltepe Girişimcilik Mutfağı” projesiyle, dezavantajlı kadınların mesleki bilgi ve becerilerini arttırması, iş gücüne ve istihdama katılmaları, nihayetinde ekonomik ve sosyal özgürlüklerini kazanmaları hedefleniyor. Maltepe Kaymakamlığı ve Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV) işbirliğiyle yürütülecek proje kapsamında, Küçükyalı’da belediyeye ait bir alanda, 2 sınıf, 1 büyük mutfak, 1 restoran ve idari birimlerden oluşan bir merkez kurulacak. Kurulan alanda, 150 kadına aşçı çıraklığı, servis elemanlığı, pastacı çıraklığı eğitimi verilecek. 8 ay sürecek eğitimle kadınların, ilgili mesleklerde bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

MUTLULUĞUN MERKEZİ MALTEPE

Belediyenin “Bağımlılıkla mücadele mali destek programı” kapsamındaki ikinci projesindeyse, ilçede kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerin gerçekleştirileceği Maltepe Bağımsız Mutluluk Merkezi kurulması amaçlanıyor. Maltepe Kaymakamlığı ve Maltepe Üniversitesi Bağımlılık Tedavi Merkezi işbirliğiyle hayata geçirilecek projede, ilçede madde bağımlığı açısından risk altındaki gruplar ve dezavantajlı gençlerin eğitim alması sağlanacak.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kadın istihdamına ve bağımlılıkla mücadeleye önem verdiklerini belirterek, “Maltepe’de gençlerimize, kadınlarımıza, bir anlamda geleceğimize yatırım yapmak istiyoruz. Hayata geçireceğimiz bu iki projeyle hem kadın istihdamı, hem de son yıllarda büyük bir toplumsal sorun haline gelen bağımlılıkla mücadele alanında çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.