• Diğer Haberler
  • Belediye ve Karayolları İşbirliğinde Ulaşım Sorunları Çözülüyor!

Belediye ve Karayolları İşbirliğinde Ulaşım Sorunları Çözülüyor!

Antalya Alanya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

17 Eylül 2015
Belediye ve Karayolları İşbirliğinde Ulaşım Sorunları Çözülüyor!

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Karayolları Bölge Müdürü Şenol Altıok’a ilçedeki ulaşım sorunları hakkında görüştü...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 50 Metreli Çevre Yolu’nun Alanya’nın doğusunda kalan bölümünde yapılacak çalışmalar için ilçeye gelen, Karayolları Bölge Müdürü Şenol Altıok ve beraberindeki Yol Yapım Arazi Mühendisi Mustafa Demiralay ile Etüt Proje ve Çevre Başmühendisi Ayhan Bacak’la makamında görüştü. Belediye Başkanı Yücel, Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerine, yolun yapım ihalesine başlanılması için yol güzergahında bulunan mülkiyetlerle ilgili bilgi verdi. Alanya Belediyesi tarafından yolla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında yetkililere detaylı bilgi aktaran Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İmar planında tarım alanı olan bölgelerde Karayolları tarafından yapılacak kamulaştırma işlemleriyle ilgili bilgi aldı.

“Yolla ilgili mülkiyet sorunlarını İmar Kanunu ile çözüyoruz” diyen Yücel, tarım arazisi dışında kalan yerlere de kepçeyi bir an önce sokmaya hazır olduklarını belirtti.

Bölge Müdürü Altıok ise yol güzergahında yapılacak tüneller, viyadükler ve kavşaklar hakkında bilgi vererek, kurumların karşılıklı mutabakatıyla hiçbir sorun yaşanmayacağını kaydetti.

ÖNÜMÜZDEKİ YILIN BAŞINDA YAPIMINA BAŞLANMASI İÇİN ÖN MUTABATAKA VARILDI
Karayolları Bölge Müdürü’yle yaptığı görüşmelerle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Yücel, “Bölge Müdürümüzle, 50 Metreli Çevre Yolu’nun tüm aşamalarında Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak hareket etme konusunda görüş alış-verişinde bulunduk. Karşılaşılacak zorluklarda Karayollarının yanında hareket edeceğimizi ifade ettik. Yaptığımız görüşmede Bölge Müdürümüzle beraber önümüzdeki yılın başında yolun yapımına başlanması konusunda ön mutabakata varmış olduk” dedi.

GAZİPAŞA HAVALİMANI 15 DAKİKA OLACAK
Yolun açılmasının Alanya ulaşımına sağlayacağı katkıların önemine dikkat çeken Başkan Yücel, Yeni Çevre Yolumuzla beraber mevcut 35 Metreli Çevre Yolu’nun trafik yoğunluğu azalmış olacak. Sahil ve mevcut çevre yolu şehir hizmetine ayrılıp, büyük tonajlı ve şehirlere arası transit taşıtlar 50 Metreli Çevre Yolunu kullanacak. Yeni çevre yolu aynı zamanda Alanya merkez ile Gazipaşa Havalimanı arasında transit güzergah olup 15 dakikaya kadar düşecektir.”

ŞEHİR MERKEZİNE YAPILACAK YENİ KAVŞAKLARIN DA STARTI VERİLDİ
50 Metreli Çevre Yolu’nun dışında Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkileriyle Alanya trafiğini rahatlatacak yeni projeler üzerinde de görüş alış-verişi yapıldı.

Başkan Yücel, Bölge Müdürüne konuyla ilgili önerilerde bulundu. Yücel, Hal Kavşağının Antalya- Mersin istikametinin transit bir şekilde devam etmesi ve şehir merkezinin kuzeye bağlantısının rahatça sağlanabilmesi için battı-çıktı ya da köprülü kavşak gibi alternatif bir kavşak düzenlemesi yapılabileceğine belirtti.

Karayolları Bölge Müdürü de bu konuda imalatı Karayolları tarafından yapılacak kavşak çalışmalarında, belediyeye her türlü desteğin verilmesi için çalışacaklarını ifade etti. Karayolları Bölge Müdürü Şenol Altıok, Belediye ve Karayolları teknik ekiplerinin güzergahta etüt çalışmalarını başlamaları için de talimat verdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.