• Diğer Haberler
  • Belediyeler Arası Gelişim ve Stratejik Planlama Konferansı!

Belediyeler Arası Gelişim ve Stratejik Planlama Konferansı!

Antalya Alanya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Eylül 2015
Belediyeler Arası Gelişim ve Stratejik Planlama Konferansı!

Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Avrupa ülkelerinden emekli olan vatandaşların, emekli maaşlarıyla çok rahat Alanya'da yaşayabileceklerini söyledi…

Avrupa Birliği hibe ödemeli projeler üzerinde çalışmaların hazırlandığı Belediyeler Arası Gelişim ve Stratejik Planlama Konferansı Alaiye Resort Otel’de Romanya ve Türk temsilciler katılımıyla yapıldı. Her iki ülkenin belediye, oda ve dernek yöneticilerinin katıldığı konferans Yunanistan, Romanya ve Bulgaristan’da gerçekleştirilen buluşmaların devamı niteliğinde.

“TÜRKÇE VE ROMENCE’DE ORTAK BİN KELİME VAR”
Açılış konuşmasını yapan Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun Danışmanı Hayri Çavuşoğlu, 10 yıl önce başlattıkları projede büyük mesafe kaydettiklerini söyledi. Öğrenci ve kültür başlıkları üzerinde belediyeler arasında önemli projelere imza attıklarını ifade eden Çavuşoğlu, Romanya başta olmak üzere Balkan halkını tanımaktan dolayı mutluluk duyduğunu, ortak değerlerin çok fazla olduğunu ve sadece Türkçe ve Romence’de bin ortak kelimenin yer aldığını vurguladı.

“HEDEFİMİZ TÜRK İŞ ADAMLARI”
Öncelikli amaçlarının Türk iş adamlarını Romanya’ya götürerek yatırım yapmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Romanya Belediyeler Birliği Başkanı Florian Dudu ise Alanyalı turizmci ve iş adamlarının kendilerini her zaman önemle karşıladıklarını ifade etti.

“YABANCIDA 35 BİNE YAKIN KONUT VAR”
Alanya tarihi hakkında bilgilendirme yaparak sözlerine başlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de Alanya’nın 2014 verilerine göre 200 binin üzerinde yatak kapasitesine sahip olduğunu söyledi. 17 bin yerleşik yabancının 35 bine yakın konutla Alanya’da ikamet ettiğini ve yatırım yaptığını dile getiren Başkan Yücel, 300 bine yakın nüfusun yaz döneminde 1 milyona yaklaştığını vurguladı.

“AVRUPALI MAAŞIYLA YAŞAYABİLİR”
Alanya’nın engelli dostu şehir statüsünde olduğunu söyleyen Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Avrupa ülkelerinde emekli olan vatandaşların aldıkları maaşlarla Türkiye’de çok rahat bir şekilde yaşayabileceklerini ifade etti.

“HER YIL 4 MİLYON MİSAFİR”
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Hızır Bozdoğan da Alanya’nın 80 kilometrelik sahilinin her metresinde rahatlıkla denize girilebileceğini belirterek şu bilgileri verdi:
“Temiz denizlerimizin olduğunu ifade eden 68 mavi bayrağımız var. Yılda ortalama 4 milyon misafiriyle Alanya turizminin payı Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi içinde yüzde 10, Antalya içinde ise yüzde 31 oranındadır. 2015 yılında yeni 7 tesiste 4 bin 254 yatak kapasitesi hizmete açıldı. Alanya, ülke toplam turizm gelirinin yaklaşık yüzde 10’unu karşılayan, ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından biridir.” İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.